Adam Ďurica zverejnil intímnu novinku Medzi nami + video

Po jesennom singli Pravdupovediac prichádza Adam Ďurica s čerstvou novinkou, s ktorou opäť potvrdzuje svoje nové hudobné smerovanie. Na piesni Medzi nami opäť spolupracoval s bubeníkom a producentom Lacom Rychtárikom, ktorý jeho typický rukopis posunul k elektronickejšiemu zvuku.

„Pre mňa to, že mením hudobné smerovanie, je úplne prirodzené. Ja sa mením, vyvíjam sa ako človek, už nie som ten istý Adam, ktorý písal Mandolínu a pesničky z toho obdobia. Už ma to ťahá k niečomu inému – novému. Veci okolo mňa sa menia, doba sa zmenila, mení sa moje vnímanie, a to všetko sa odráža na mojej hudbe. Momentálne ma baví hľadať nové spôsoby vyjadrenia. Vždy ma bavilo hľadať nový zvuk a ten som definitívne našiel v posledných skladbách s Lacom Rychtárikom ako mojím aktuálnym producentom,“ hovorí Adam Ďurica.

Spevák je autorom hudby, text napísala Adriana Pusztová. „Skladba vznikla tak, že som dostal krásne texty od Adriany Pusztovej a z nich ma najviac oslovil tento. Má silnú atmosféru a tá ma hneď stiahla do seba. Význam textu som umocnil hudbou, ktorá dokopy s textom vytvára až filmovú atmosféru,“ približuje vznik novinky Adam. Pieseň zverejnil spolu s lyric videom, o ktoré sa postaral Jakub Mahdal (Jakobyfilms).

Na nálade skladby sa podľa speváka odráža aj to, že v súčasnosti nie je možné koncertovať a ľudia sa prirodzene viac zameriavajú na svoju rodinu a svoje vnútro.

„Myslím, že všetci sme ovplyvnení súčasnou situáciou, ja osobne som sa viac ponoril do hĺbky a viac som prišiel k podstate toho, čo chcem robiť. Koncertovanie aj kontakt s fanúšikmi mi samozrejme veľmi chýbajú a neviem sa dočkať, kedy im svoje nové veci odprezentujem naživo. Nové songy stále pribúdajú takže čoskoro túto kapitolu uzavriem do albumu,“ uzatvára Adam Ďurica.

zdroj / autor: Hudba.sk, Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music.