Agi Hlavenková zverejnila nový singel V údolí vrán.

Mladú speváčku Agi Hlavenkovú môžu jej priaznivci poznať zo súťaže Česko Slovensko má Talent alebo z koncertov. Svoju vlastnú tvorbu prvýkrát oficiálne uviedla singlom Vesmír v roku 2019. Odvtedy ubehol viac ako rok, počas ktorého speváčka pripravovala nové skladby a uvažovala o svojom ďalšom hudobnom smerovaní. Nový rok začína vydaním singla V údolí vrán.

Na skladbe je zaujímavé spojenie rytmickej živelnej hudby a skôr pochmúrneho textu. „Tento fenomén sa dá nájsť aj v ďalších mojich skladbách. Páčia sa mi kontrasty. Tiež sa mi páči, keď je hudobná zložka chytľavá a zároveň text zmysluplný, na zamyslenie. Skladba tak má viac vrstiev – najprv vás chytí napríklad dobrý rytmus a text nevnímate, no keď skladbu počúvate viackrát, zistíte, že aj text má niečo do seba. Netvrdím, že to takto musí cítiť každý, samozrejme, že je to subjektívne, no mám rada tento aspekt v hudbe a snažím sa ho pretaviť aj do svojej tvorby.“

Na nahrávke polsucháči môžu počuť hrať aktuálnu zostavu Aginej kapely: Robert Spurný na gitare, Damian Szabó na klávesoch, Jakub Kolesár na base a Dominik Špuler za bicími. Skladba bola nahraná v štúdiu Lavagance a na vizuále k skladbe sa podieľali Martina Čulíková, Samuel Eisner a Juraj Staráček. „Keď tvorím, prvotný nápad musí vychádzať zo srdca, no potom to chce veľa premýšľania nad tým, ako tento nápad doviesť k čo najlepšej finálnej podobe. No a k tomuto samozrejme potrebujem aj iných ľudí, ktorí mi finálnu podobu pomôžu sformovať. Za týchto ľudí som veľmi vďačná, lebo viem, že nájsť takých nie je úplne jednoduché,“ dodáva speváčka, ktorá dúfa, že svojou tvorbou prinesie na slovenskú hudobnú scénu niečo nové a hodnotné.

zdroj / autor: Hudba.sk, Agi Hlavenková