Akustická novinka od NoControl so silným protivojnovým posolstvom Unavený z nenávisti

Slovenská rocková skupina NoControl prichádza s akustickou novinkou Unavený z nenávisti. Skladba je odpoveďou skupiny na všadeprítomnú ľudskú nevraživosť, pričom jej text nepoukazuje iba na súčasnú krízu vo svete a práve prebiehajúci vojnový konflikt na Ukrajine. Naopak, pomenúva fenomén, ktorý sprevádza ľudstvo počas celej jeho histórie.

Hudba aj text skladby Unavený z nenávisti boli hotové prakticky okamžite. „Niektoré skladby komponujete rok, aj dlhšie. Ladíte detaily, vymýšľate aranžmán, či upravujete text. Táto skladba z nás vypadla za hodinu taká, aká je. Nahrali sme ju za deň a fanúšikom ju prinášame v úplne autentickej podobe,“ vysvetľuje Jimi Cimbala, gitarista skupiny NoControl.

Takisto spontánne vznikol aj videoklip k piesni. „Nahrali sme ho na mobilný telefón celkom sami počas nahrávania skladby v štúdiu,“ doplnil frontman kapely Elo Schronk.

Zatiaľ jediná akustická skladba od kapely NoControl bola zverejnená bez ohlásenia oficiálnej premiéry. „Celé to bolo z našej strany neplánované, spontánne a veľmi rýchle. Vôbec sme nemali v úmysle premiéru ohlasovať a vlastne to ani nebolo kedy urobiť. Nech za seba hovorí hudba,“ dodal spevák.

zdroj / autor: Pavol Dráb – Randal Agency, foto: archív skupiny