ALL THE FURY: „Pišta je živel a s ním prichádza nová energia a nový štýl“

Košičania s obľubou pre melodický death metal ALL THE FURY nedávno vymenili speváka, miesto Tomáša prichádza Pišta (DISCONSOLATE) a s ním aj nový vietor do plachiet. Do sveta vypustili novú pieseň a ja sa rovno pýtam na dôležité otázky.

Začnem s úplnou novinkou – vymenili ste speváka. Tomáša nahradil Pišta (DISCONSOLATE). Prečo ste sa rozlúčili s Tomášom a čím vás Pišta získal, že ste si vybrali jeho?

Bolo to Tomášove rozhodnutie a vyplynulo z toho, že aj keď je Tomáš všestranný spevák a tiež hudobník, MDM nikdy nebol jeho hlavný žáner a pri nových skladbách sa už necítil komfortne. Každopádne Tomášovi ďakujeme za kus dobrej roboty. Pomohol nám keď sme to potrebovali, teraz Tomáš pokračuje hudobne ďalej so svojim projektom PASCOODA a medzičasom vydal singel s názvom Circles, s ktorým mu držíme palce.

S Pištom to jednoducho šľape od prvého momentu. V melodickom death metale je doma a dokáže sa rýchlo zžiť so skladbami. Je výborný vokalista s citom pre kompozíciu, tiež skvelý gitarista a k tomu aj v ľudskej rovine si dobre rozumieme.

Vzhľadom na túto zmenu sa z vášho prednesu vytratil melodický vokál (súdim podľa prvej piesni), bude takto vyzerať celá vaša budúca tvorba?

Pišta je živel a s ním prichádza nová energia a nový štýl. Vysvetlil nám, že s ním musíme na čisté vokály zabudnúť a tak sme aj učinili. Čo sa budúcej tvorby týka, môžeme prezradiť len to, že to spolu bude fungovať. Je nám jasné, že to nesadne každému, ale my tu nie sme kvôli tomu, aby sme sa páčili všetkým.

Novú pieseň ste pomenovali – „Call of Dishonored“. Dalo by sa to preložiť ako volanie zneuctených. Aký má význam táto pieseň a čo sa skrýva za jej lyrikou?

Neradi by sme to rozpitvávali a zobrali tým ľuďom príležitosť sa do skladby trochu viac ponoriť a zamyslieť sa, ale uznávame, že nie každý je zbehlý v angličtine, tak jednou vetou môžeme naznačiť. Call of Dishonored dalo by sa povedať je kontempláciou nad marazmom vznikajúcim z interpersonálnych interakcií motivovaných egocentrizmom bezškrupulóznych jedincov.

Prvú pieseň máme vonku. Je tých piesní viacej? Prípadne sa môžeme tešiť na novú nahrávku?

Áno, máme rozpracovaný materiál na celý album. Pár skladieb máme skompletizovaných, niektoré čakajú na text a pár ich je vo fáze námetu, ktorý potrebujeme ukuť do finálnej podoby. Pandémia nám nepomáha, preto by sme neradi sľubovali nejaké termíny, ale chceme to dotiahnuť čo najskôr. Keby to malo trvať pridlho, určite sa zase pripomenieme aspoň ďalším singlom.

zdroj / autor: Hlukoskop.sk, Lukáš Polák