Martina Schindlerová

Martina Schindlerová (29. 6. 1988, Bratislava)
slovenská speváčka a právnička, aktívne pôsobiaca na Právnickej fakulte Univerzity Komenského. Do povedomia širšej verejnosti sa zapísala druhým miestom v speváckej súťaži Slovensko hľadá Superstar. Naďalej účinkuje aj v živých vystúpeniach.
Po úspechu v súťaži v spolupráci s producentom Stanom Šimorom nahrala svoj debutový album Patríme k sebe v belgickom nahrávacom štúdiu. Kritika album neprijala, album však získal platinovú platňu za predaj vyše 10 000 hudobných nosičov. Na albume spieval i víťaz obdobnej chorvátskej speváckej súťaže Patrick Jurdić, s ktorým naspievala duet „Tvrdohlaví“. Celkovo sa albumu Patríme k sebe predalo približne 20 000 nosičov, čo bolo najviac zo všetkých interpretov za rok 2005.

Debutový album získal dve ocenenia hudobnej akadémie Aurel 2005 v kategórii najpredávanejší album (speváčka) a najpredávanejší album (absolútny víťaz). V roku 2005 v súťaži Zlatý slávik v kategórii speváčka sa Šindlerová umiestnila na piatom a v roku 2006 na štvrtom mieste. V máji 2008 vydala svoj druhý radový album s názvom Čo sa to tu deje, na ktorom spolupracovali textár Peter Kollár a hudobník a producent Oskar Rózsa. Ešte na jeseň roku 2007 Martina poslucháčom predstavila pieseň „Pekelná cesta do neba“.
V roku 2019 naspievala pieseň Radšej mi chýbaj a v roku 2020 naspievala pieseň Dokedy.

DISKOGRAFIA

  1. Čo Sa To Tu Deje!
  2. Píš Niečo Krásne
  3. Vlnolam
  4. Tell Your Mama
  5. A Heart Of Steel
  6. Pekelná Cesta Do Neba
  7. Aj Toto Sa Stáva
  8. Koniec
  9. Sama Spím
  10. O Strom Opretá