Black metal z Bytče – SORGOTH nám predstavil čerstvú skladbu s názvom „The Last Circle“

Pieseň prekvapila odklonom z raw a old school produkcie a vybrala sa modernejšou cestou. Rovno som kapelu kontaktoval a spýtal sa na skladbu a na prípadný nový album.

Vypustili ste do sveta novú pieseň “The Last Circle”. Čo je tým posledným kruhom?

Posledný kruh Danteho pekla, v ktorom hriešnici trpia zamrznutí pod ľadom. Poňali sme to ako voľnú víziu osobného pekla a pádu do posledného kruhu, obrazy bez dejovej postupnosti.

Pieseň je oblečená v čistejšom a “modernejšom” zvuku. Prečo ste sa rozhodli ísť touto cestou?

Najskôr chceme spomenúť, že „Impurity“ sme nahrávali štyri roky dozadu ako 16-17 roční. Nemali sme vtedy úplnú predstavu o zvuku, aký by sme chceli mať. O všetko sa postaral Porenut, ktorému sme nechali voľnú ruku a sme mu vďační za výsledok. No na nových skladbách už chceme mať iný, modernejší zvuk. O zvuk sa nám tentokrát postaral Martin Roženek z českého GM Studio. Spolupráca s ním bola perfektná a určite s ním budeme v budúcnosti opäť spolupracovať. Nové skladby už nebudú úplne old school a raw, čerpáme trochu inú inšpiráciu. Od „Impurity“ prišlo aj k zmene na poste gitaristu, čo sa samozrejme tiež trochu odrazilo na tvorbe resp. na možnostiach, kam môžeme po technickej stránke posunúť našu hudobnú tvorbu. Celkovo sa kapela poberie trochu iným smerom v rámci black metalu, tak tomu prispôsobujeme aj zvuk.

Po skladbe sa môžeme tešiť na nový album?

Plánujeme zverejniť ešte jednu skladbu. Táto skladba je oproti „The Last Circle“ iná. Zvukovo v zásade rovnaká, ale feeling je odlišný viac emocionálny. Pri snahe urobiť nové skladby lepšie ako tie predchádzajúce sa človek neubráni pokroku a experimentovaniu. Aj naše vlastné názory a inšpirácie sa menia a s tým aj to, ako sa ďalej formuje náš sound a štýl. Preto je ďalšia skladba odlišná, no v podobnom duchu. Obe veci výborne fungovali so staršími skladbami na našom poslednom koncerte, kde sme ich prvýkrát hrali.

Čo nám môžete prezradiť o chystanom albume?

Album máme rozrobený. Predbežne máme 7 skladieb (či už hotové, rozrobené), čo je približne 35min hudby. No ešte by sme chceli pridať jednu-dve skladby. Bohužiaľ, súčasná pandemická situácia nás veľmi spomalila a nedovoľuje nám momentálne pracovať na albume, tak ako by sme chceli. Nedovoľujeme si odhadnúť kedy album presne bude, ale zvyšné skladby by sme chceli ísť nahrať v ideálnom prípade na jeseň. Album predbežne plánujeme vydať na CD. Mali sme aj nejaké rozhovory s vydavateľstvami, ale ešte nie je nič dohodnuté. Momentálna priorita pre nás je dokončiť skladby. Tie sú pomerne rôznorodé a nájdu sa tam či už trochu „modernejšie“ veci ako „The Last Circle“, tak aj viac old school skladby.

zdroj / autor: Hlukoskop.sk Lukáš Polák