Bratislavskí Börenzeppers vydávajú 5 skladbové debutové EP Spojenie uprostred mesta

Börenzeppers prinášajú Spojenie uprostred mesta dva roky od vydania singla Záhrada. Debutové EP obsahuje 5 žánrovo rozmanitých skladieb, ktoré aranžmánmi a zvukom vytvárajú zaujímavý a hlavne neopočúvaný celok. Pri tvorbe ich inšpirujú rôzne hudobné štýly, ako napríklad Shoegaze, Indie Garage Rock, Art Rock s prvkami Bluesu, Jangle Pop, Surf Rock a Progressive-Dance Punk.

Nahrávka vznikla na jar 2022 pod producentskou taktovkou Tomáša Slobodu v štúdiu Cobra Sound s majstrom zvuku Martinom Čemom. „Pre nás troch to celé bola fantastická skúsenosť. Od skladania pesničiek až po fotenie coveru. Všetky skladby sme sa snažili úplne vyžmýkať, ale zároveň sme strážili aby sme nehovorili nič navyše. Cieľom je, aby sa poslucháč našou hudbou bavil a aby v nej pri každom počúvaní objavil niečo nové,“ hovorí Marek Drimal.

Prečo si Tomáš Sloboda vybral spoluprácu s neznámou začínajúcou kapelou? „Ich kapelový príbeh ma dostal, aj ich absolútna oddanosť hudbe. Od toho momentu som nemal čo riešiť. Skočil som do ich príbehu a strávil niekoľko fantastických dní s ľuďmi, ktorí chcú a majú čo povedať. V ich nahrávke listujeme denníkom generácie dnešných tridsiatkov, ktorí už majú svoje rodiny, predstavy, túžby, skúsenosti, spomienky ale aj kapelu.“

Multižánrové trio Börenzeppers funguje od roku 2018 v zložení Lukáš Molnár – basa/spev, Jakub Vizner – bicie a Marek Drimal – gitara.

Sledujte Börenzeppers aj na Youtube

zdroj / autor: kapela Börenzeppers, foto: cover art EP