Café Hipsteryon otvára napriek zákazom: Nový album kapely Tusté Baletky ťa vezme na koncert do klubu

„Exotik funky/rap/rock shytkapela zo Senca Tusté Baletky vydáva po siedmich rokoch existencie svoj prvý oficiálny album. Poslucháčov tak pozývajú na 12-chodové menu do novootvoreného Café Hipsteryon.

Tusté Baletky sú vlajková loď slovenského hudobného obžerstva. Po dvoch nosičoch vo štvorici vydávajú svoj prvý album v 6-člennej zostave Profesor Peters (bicie), Sergio Bajez (basa), Branislav Inžinier (gitara, spev), Jeronimó Corrida (trúbka, spev), Mauro Santos (saxofón, spev) a Ivan Kostra (rap). Tucet skladieb nového albumu Café Hipsteryon ochutnávačov vezme na naozajstný koncert a rozpovie im nezvyčajné životné príbehy pretkané hlboko vtipnými textami a živým nástrojovým besnením.

Materiál na album Café Hipsteryon vznikal priebežne od roku 2016. Kapela za ten čas zverejnila 3 videoklipy k skladbám Jeleň, Svadba a Mesto snú. Vydanie albumu sprevádza séria video-teaserov z dielne Maria Franka:

Nahrávanie sa uskutočnilo v štúdiu Jimmy Records, mix a master skladieb zabezpečil Marek Sasko z SMT studio. Cover albumu vytvoril Igor Kollárovics, autor projektu Forgot How To, vo vnútri nosiča sa však ukrýva aj prekvapenie od pani Anny z Obrázky FB.Anna.

Celý album je dostupný na platformách:

Spotify | Bandcamp | YouTube

zdroj / autor: Zahori.sk