Cenu Anděl za Najlepší slovenský album 2020 získala kapela Le Payaco

Česká hudobná akadémia v sobotu 29.5. večer v priamom prenose na ČT1 odovzdávala Ceny Anděl Coca-Cola 2020. Druhý rok je ich súčasťou aj kategória Najlepší slovenský album. Hlasuje v nej špeciálna akadémia zložená zo slovenských hudobných odborníkov a hudobníkov. Po minuloročnom debutantovi v tejto kategórii, skupine Nocadeň si sošku Anděla za Najlepší slovenský album v priamom prenose prevzala skupina Le Payaco. Ztrojice nominovaných albumov Svety od Kataríny Knechtovej, Hodina medzi psom a vlkom od Richarda Müllera získal najviac hlasovod slovenských akademikov ich album Pohybliví v nehybnom.

Po minuloročnom debutantovi v tejto kategórii, skupine Nocadeň s albumom Auróra si sošku Anděla za Najlepší slovenský album v priamom prenose prevzala skupina Le Payaco. Z trojice nominovaných albumov Svety od Kataríny KnechtovejHodina medzi psom a vlkom od Richarda Müllera získal najviac hlasov od slovenských akademikov ich album Pohybliví v nehybnom. Skupina s týmto albumom nedávno získala aj Cenu novinárov na Radio_Head Awards.

„Máme z toho obrovskú radosť, vôbec sme s tým nerátali a veľmi nás to prekvapilo a potešilo. Ako sme povedali aj v ďakovačke, ocitli sme sa medzi hudobníkmi, ktorí tvoria tú najlepšiu muziku, ktorú hodnotí akadémia, čo je obrovská vec. To, že sme sa dostali do nominácií s Katkou Knechtovou a Richardom Müllerom je pre nás veľká česť a veľmi si to vážime. Je to veľká satisfakcia dostať takýto signál od ľudí, ktorí tomu rozumejú,“ povedal bezprostredne po skončení programu spevák a gitarista Le Payaco, Tomáš Sloboda, ktorý si celý ceremoniál veľmi pochvaľoval. „Bolo to fantasticky zorganizované, šlapalo to a malo to tú správnu dynamiku. A hlavne z toho bolo cítiť, že tou hudbou a kultúrou tam žijú. Bolo to priateľské, bezprostredné a príjemné. Cítili sme sa tam veľmi dobre a ďakujeme za všetky gratulácie.“

zdroj / autor: TASR