Deathcoroví ACT ON DISPUTES vypustili do sveta čerstvý song „DAEDALUS“

Deathcoroví ACT ON DISPUTES z Nového Mesta nad Váhom vypustili do sveta čerstvý song „DAEDALUS“, ktorý im vyšiel na prestížnom kanáli SLAM WORLDWIDE. O čom je song, chystá sa nový album a ako sa dostali na tento kanál? Všetko prezradil gitarista Adam Svarko pre hlukoskop.sk

Do sveta ste vypustili novú pieseň – „DAEDALUS“. O čom pojednáva táto pieseň?

Song vychádza z gréckej mytológie o Daedalusovi – zručnom remeselníkovi, ktorý bol síce vynaliezavý ale aj prefíkaný, závistivý a chamtivý čím metaforicky odzrkadľujeme obraz spoločnosti.

Kde ste boli nahrávať a kto sa vám postaral o zvuk? Aké ste mali vízie o výslednom zvuku?

Nahrávali sme v našej skúšobni s producentom Martinom Mikuškom z ABYSS ABOVE, ktorý si priniesol svoju techniku. Vízia zvuku bola znieť ako známe deathcorové kapely. Mix a Master robil Simone Pietroforte z DIVERGENT STUDIOS, ktorý je na toto správny človek! Má na konte rôzne zvučné mená ako DISTANT, SOLD SOUL, ABYSS ABOVE alebo ABBIE FALLS.

Keď už máte vonku nový singel. Kedy sa dočkáme full albumu?

Chystáme sa vydať ešte dva single v blízkej dobe, ale nechceme predbiehať a zase sľubovať, že bude album, lebo sľubov už bolo neúrekom. Takže uvidíme, ako sa nám to všetko podarí zbúchať. Sme zástancami kvality, miesto kvantity a na dobré si treba počkať, ale pokúsime sa to vydať skôr ako po 2 a pol roku (ako tomu bolo teraz od predposledného singlu).

Ako sa vám podarilo dostať singel do tak veľkého YT kanálu ako Slam Worldwide?

Bol to tip nášho producenta – vydávali si tam aj oni s ABYSS ABOVE ale napr. aj iné české kapely (NO FACE NO CASE alebo ABBIE FALLS či SILENT GENERATION). Je to proste záruka, že si to vypočuje značný počet ľudí, čo počúva takýto žáner. Poslali sme týpkovi na email zmastrovaný track a povedal, že sa mu to páči a že to rád vydá na svojom kanáli.

Linky na kapelu:

https://www.facebook.com/actondisputes/https://www.actondisputes.com/

zdroj / autor: Lukáš Polák – šéfredaktor Hlukoskop.sk, foto – archív kapely