Duo Detox of a Pony vydáva nový singel Paralýza ako predzvesť druhého albumu

Východniarsku formáciu Detox of a Pony tvoria Juraj Beňačka (basgitara, spev) a Matúš Folvarčík (bicie). Hoci sú len dvaja, dokážu bez problémov urobiť hardrockový randál za štyroch. Za pomoci zvukových efektov sa z Jurajovej basgitary zároveň stáva „mimozemsky“ znejúca elektrická gitara a postupným vývojom ich zvuk naberá na intenzite a „tučnote“.

Svedčí o tom aj ich čerstvo vydaná novinka Paralýza, ktorá je predzvesťou pripravovaného druhého albumu. Ním kapela Detox of a Pony nadviaže na svoje debut Dopamín z roku 2020.

Frontman Juraj Beňačka prezradil, ako skladba vznikala: „Základný motív vznikol v podstate celkom komicky, keď Matúšovi vypadol in-ear a nevedel ho nájsť. Ako keby sa vyparil… Ja som náhodne začal vybrnkávať akože pohrebný pochod, čo je tá hlavná linka v skladbe. Už si presne nepamätám, kde ho nakoniec našiel, ale hneď sme na seba pozreli s tým, že ten riff bol celkom dobrý a bolo to. Za následnú textovú zložku skladby vďačíme môjmu bráchovi Martinovi Beňačkovi.“

Skladba, ktorá vznikla aj vďaka finančnej pomoci od Fondu na podporu umenia, sa nahrávala v Stoner Recording Studiu u Janka Andrejku. Hoci v novinke oproti debutu cítiť jasný progres, hudobníci sa zhodnú, že v kapele sa v podstatne nič zásadné nezmenilo. „Stále sme dvaja, stále máme naše dopotené detox mikiny a stále radi hráme. Veríme, že nový album bude poriadna nálož. Nálož of Pony,“ dodáva so smiechom Matúš Folvarčík, prezývaný Falko.

zdroj / autor: Detox of a Pony, foto: archív DOAP