Ego v novom klipe Zatmenie ukazuje svoj manželský život pred a počas pandémie

Minulý rok Ego predstavil svoj dlho očakávaný druhý sólový album Egotron, z ktorého jedna z najhranejších a zároveň jeho najosobnejších skladieb dostala konečne svoj vizuál. Skladbu Zatmenie, o ktorej hudobnú zložku sa postaral Stylko, raper venoval svojej manželke a všetkým ľuďom, ktorí sa v tejto ťažkej dobe navzájom podporujú.

Z albumu Egotron vydal člen skupiny Kontrafakt už osem videoklipov. Ten deviaty ku skladbe Zatmenie si fanúšikovia doslova vypýtali. Keďže pre rapera je táto skladba veľmi osobná, spolu s jeho manželkou Petrou sa rozhodli, že ich vzájomný vzťah a energiu medzi nimi nebudú stvárňovať najatí herci, ale použijú reálne zábery zo svojho života. Intímny vizuál režíroval ich rodinný priateľ a dokumentarista Michal „Romeo“ Dvořák, ktorý natočil videoklipy Kontrafaktu Dáva mi a E.R.A. a na konte má aj celovečerné snímky ako Tatry, nový príbeh (2016), Rytmus – sídliskový sen (2015), Piešťany – mesto snov (2013) a iné. 

„Táto skladba je veľmi chytľavá, a najmä pozitívne pôsobí na ľudí, čo je v tejto dobe veľmi podstatné. Chcel som zachytiť ich čas strávený v karanténe, ich vzájomné prepojenie ako pár a vzťah, ktorý spolu majú. Keďže sa poznáme, pustili ma do ich mikrosveta, čiže sú tam zábery aj pred obdobím pandémie a počas nej,“ opisuje Romeo vznik videoklipu. Pri nakrúcaní mu asistoval Milan Szalay, dronové zábery spracoval Michal Kulišek, produkciu zastrešila Lenka Lagata Komorníková a o make-up sa postarala Lucid Sládečková. 

„Síce sme sa spoznali ešte na základnej škole, čo je viac ako 20 rokov, no až na lyžiarskom sme sa dali dokopy a manželia sme 11 rokov. Keď som počula tento song prvýkrát, rozplakala som sa, lebo sú tam obdobia v našom živote, ktoré mi vrátili spomienky. Nemám skúsenosti s kamerou, ani nie som ten typ, ktorý chce byť v klipe, ale bolo by mi ľúto, keby táto skladba dostala vizuálne neosobný rozmer,“ vysvetľuje Petra Straková

Ego v texte piesne spomína nielen na šťastné chvíle, ale aj na obdobie, kedy si vo vzťahu prechádzali krízou.

„Keď sme mali pred rokmi chvíľu pauzu, uvedomil som si, že nebudujem nič zmysluplné a hodnotné. Skladba Zatmenie je aj o tomto období, kedy to nebolo podľa predstáv, no vďaka nej som sa vždy vrátil a mal kde vrátiť. Výpovednou hodnotou je venovaná nielen mojej manželke, ale aj všetkým ľudom vo vzťahoch, ktorí sa v tomto ťažkom období navzájom podporujú, nevzdávajú a ukazujú, ako sa dá spolu tráviť pekné chvíle aj v čase pandémie. Hudba je tu na to, aby sme ňou šírili emócie, pozitivitu a dobrú náladu, preto touto skladbou a klipom chcem pozdvihnúť to, čo je v týchto časoch dôležité a to je vzájomná podpora,“ dodáva 37-ročný raper.

zdroj / autor: Hudba.sk, PR manažérka Jana Trellová z Ruka Hore