Elektronický producent ANALOGRUNNER vydáva ďalšiu kolekciu skladieb v podobe albumu Echo Cube

Po vydarenom Kolorika EP s najhranejšou skladbou na Rádiu FM z roku 2019 vydáva elektronický producent Analogrunner ďalšiu kolekciu skladieb, tentokrát celý album. Volá sa Echo Cube a vychádza 22. apríla 2022 ako limitovaný vinyl a digitálne na značke Deadred Records.

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť s odkazom ‚… is the most intimate state of mind, where everything is possible…‘ a charakteristická kolektívnou spoluprácou rôznych zúčastnených umelcov zvučných mien. Album predznamenal nedávno vydaný pilotný singel Autism Hymn, ktorý Analogrunner venoval prehliadanej komunite ľudí v autistickom spektre.

Echo Cube obsahuje tracky s vokálom ako výsledok spolupráce s viacerými hudobníkmi ako aj inštrumentálne kúsky. Po nekonečnom období monotónnosti v období pandémie sa tento počin javí rôzne, len nie jednotvárne. Každá skladba je svojím vyznením úplne iná a presahy sú skutočne do rôznych odtieňov elektronickej hudby: elektro-modularovská balada s extraterestriálnym prejavom estónskej divy Possimiste (Haze of Sirens), temný hiphop a rap s autentickým vokálom a textom od Lary Abou Hamdan spolu so skvelým beatom od Bobsana (Spaces), ‚oldskul‘ elektro-rave (Ride a Rave), zvukomalebná kompozícia (Echo Cube), cover verzia známeho hitu od Milana André Boronella, korunovaná éterickým spevom Possimiste (Last the Night), techno vyvádzanie s vlastnými deťmi (Poopoocalla) alebo zasnený záverečný opus Over Sunsound, ktorý poslucháča zoberie do idealistickej krajiny modrej oblohy a žltého slnka – bez vojny. Album miestami odkazuje na oldskul postupy a hmlisto si siahne aj na popové textúry.

Album Echo Cube je možné vypočuť tu

stream: https://bit.ly/arec-sc

Skladby vznikali počas uplynulého roka a Analogrunner na nich pracoval paralelne na všetkých naraz. Niektoré kompozície vznikli ‚na prvú‘, iné zreli zopár týždňov až mesiacov. Spoločne so zmenou destinácie štúdia naberali ďalšie a ďalšie obohacujúce zvukové vrstvy. „Bolo skvelé počas jedného dňa pracovať ráno v slnečnom kúpeli na snovej skladbe Over Sunsound, počas dňa na editáciách vo vokálnych partoch do songu Spaces a večer si usporiadať s deťmi a modulárnym syntetizérom nahrávaciu session do songu Poopoocalla. V čase sivosti a jednotvárnosti pandémie, lockdownov a obmedzení to bola skvelá možnosť na odreagovanie sa a som veľmi rád, že som takúto možnosť dostal. Popri rutinných procesoch v bežnom živote to bola častokrát skvelá škola vystavovania sa rôznym mieram frustrácie a vo finále satisfakcie, keď sa skladby podarilo dotiahnuť do očakávanej formy. Jednoducho dlhšia jazda na skateboarde po rôznych povrchoch a terénoch,“ hovorí o procese tvorby albumu Matúš Bluem a.k.a. Analogrunner.

Zvukový setup bol pre neho štandardný, zameraný na polyfónnu, monofónnu či acidovú analógovú pestrofarebnosť. Nahrávanie a mixáž prebehla v jeho domácom piešťanskom Underhill Studio a výsledný zvuk nahrávky brilantným masteringom dosiahol Tom Karásek v štúdiu Gargle and Expel v Prahe. Autorom artworku je Allan Kudrna a na jeho kreovaní najmä po stránke farebnej tonality spolupracoval s fotografkou Katou Sedlak, ktorá vo Flat Art Gallery nafotila titulné zábery Analogrunnera.

Album Echo Cube vychádza 24. apríla 2022 ako limitovaný 12’’ vinyl a digitálne na všetkých známych streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atď.) a ako download na Bandcamp profile Analogrunnera ako aj na stránkach Deadred Records. Vydanie vinylu z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

Analogrunner – Echo Cube

ZOZNAM SKLADIEB:

  1. Autism Hymn
  2. Haze of Sirens
  3. Spaces
  4. Ride a Rave
  5. Echo Cube
  6. Last the Night
  7. Poopoocalla
  8. Over Sunsound

zdroj / autor: PR článok vydavateľstvo Deadred Records