Fifo a Vierka vydali nielen pre deti nové CD Stratená zima so známymi osobnosťami

Dvojica Viera Šusteková a Martin Filip z interaktívneho divadla pre deti Fifo a Vierka, vydali svoj prvý album. Audio rozprávka Stratená zima, plná dobrodružstiev a kúziel je obohatená o veselé skladby z dielne Vierky Šustekovej. Tentoraz sú však príbeh i piesne viac edukatívne.

Herecké obsadenie je obohatené o známych hercov ako i menej známych detských hercov. V postave Princa Mrazíčka sa predstavil charizmatický herec a spevák Juraj Bača. Moderátor Juraj Lőrincz stvárnil na tomto albume hneď dve postavy, a to Kohútika Andreja a pojašeného zajka Králika Borisa. Hudobník Tamás Belicza, maďarského pôvodu, sa presadil v príbehu nielen ako hudobník, ale i ako herec a spevák. Stvárnil postavu Kapríka Tomiho, ktorý priplával z ďalekých maďarských vôd.

Ďalším hudobníkom v rozprávke je Peter Kavický. Podieľal sa na tomto projekte ako gitarista, spevák a takisto ako Tomi herec s postavou Škriatka Špinka. Úlohy rozprávača sa zhostila herečka Ľuboslava Pavesková, ktorá prevedie všetky deti celou rozprávkou až ku samému šťastnému koncu. Veľkým prínosom pre tento album boli členovia Vierkinej skupiny: Roman Ziaťko – dobro, Richard Banský – bicie a flauta, Jaro Žigo ml. – sample. Autori albumu sa rozhodli, že Jaro bude i tento raz hudobným režisérom a zvukovým dohľadom v štúdiu Loft.

Detských spevákov bolo naozaj neúrekom a tak po castingu boli vybraní tí najlepší: Kajko Hladký, Erika Olahová, Andrejka Závodná, Erik Vepy, Vaneska Volníkova , Richard Žúrek , Karin Tomanová, Peťko Fiala a Emmka Butašová. O scenár a celkový dizajn CD sa postarali Martin Filip a Vierka Šusteková. Partnermi CD Stratená zima sa stali časopisy pre deti Adamko a Včielka. 

Príbehy plné fantázie, spevu, tanca, hudby a zábavy, ktoré deťom predstavujú na interaktívnych vystúpeniach, si diváci budú môcť vychutnať 6. júla v Piesťanoch. Vstupenky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

zdroj / autor: Viera Šusteková, foto: archív Fifo a Vierka