Gabriel „Gabo“ Vohlárik predstavuje video ku skladbe Máš na to

Trnavský hudobník Gabo, víťaz v kategórii Najlepší text Košického zlatého pokladu 2020, si vybral prvý marcový deň na predstavenie videoklipu ku skladbe Máš na to. Klip sa začal nahrávať v januári v priestoroch prvého undegroundového klubu v Trnave.

„Zaujímavosťou je, že po tom, čo sme videoklip dotočili, klub zanikol. Ale my sme to ešte stihli, takže sme zvečnili posledné zábery týchto priestorov. Bude to spomienka na toto legendárne miesto, kde veľa hudobníkov a DJ–ov našlo miesto na svoju prezentáciu,“ uvádza Gabriel „Gabo“ Vohlárik.

Jeho skladby majú okrem chytľavých refrénov a hudobnej nápaditosti aj niečo navyše. Každá má v sebe spomienku. Slová „máš na to“ si Gabo sám hovoril v časoch, keď ešte váhal, či sa venovať spevu, bubnovaniu alebo úplne inej profesii. Bicie napokon zvíťazili a toto rozhodnutie Gabo nikdy neľutoval. Gabo verí, že jeho nová pesnička bude dobrou motiváciou pre jeho fanúšikov, ktorí práve teraz rovnako stoja pred zásadnou životnou dilemou.

„Sú to úseky môjho života, kedy som častokrát zišiel z cesty, ale cítil som, že sa mám vrátiť späť,“ dodal. Hudobník v hudbe rád spája nespojiteľné, a tak svojim fanúšikom namixoval reggae so štýlom, aký rád vo svojich filmoch používa režisér Quentin Tarantino. Gabo už niekoľko rokov spolupracuje s mnohými známymi menami slovenskej hudobnej scény.

Podieľal sa na mix masteringu troch albumov slovenskej speváčky Simy a v súčasnosti najčastejšie sedí za bicími v trnavskej kapele Bystrík banda. V roku 2020 sa zúčastnil súťaže Košický zlatý poklad, kde v silnej konkurencii 12 finalistov zabodoval hneď dvakrát. Nielen celkovým umiestnením na 2. mieste, ale i získaním ocenenia v novej kategórii Cena za najlepší text.

zdroj / autor: Hudba.sk, Ivana Školeková