Gitarista Brian Baják zverejnil video k inštrumentálnej piesni Eyes Of Isolde

Gitarista a producent Brian Baják, ktorý je známy najmä čisto metalovou tvorbou, zverejnil tentokrát videoklip ku skladbe Eyes of Isolde, ktorá sa nesie viac v rockovom štýle. Kvôli pandemickej situácii sa klip natáčal ako „guitar playthrough“ minimalisticky v jeho vlastnom štúdiu v Žiline.

Kameru a následné spracovanie videa mal v rukách Martin Michút. Skladba bola vytiahnutá zo šuflíka a bicie do nej dávnejšie nahral Palo Chodelka mladší, basgitaru zas Juraj Šimek. Zaujímavosťou je, že skladba Eyes of Isolde bude súčasťou pripravovaného EP od BrianBajáka, ktoré uzrie svetlo sveta v horizonte najbližších mesiacov, tak vo fyzickom formáte na CD alebo USB, ako aj na všetkých hudobných streamovacích službách. Eyes of Isolde je zároveň jedinou rockovou skladbou z pripravovaného EP.

„Skladbu Eyes of Isolde hrávam často v rámci každodenného hrania po cvičení a neviem, čím to je, ale vždy sa pri nej musím usmievať od úplného začiatku. Pritom sa u mňa jedná o jednoduchšiu skladbu, no je veselá, začiatočná séria flažoletov v G dur ma vždy hneď naladí pozitívne. Prial by som si, aby aspoň časť tejto radosti cítil zo skladby aj poslucháč. V mixe som použil zaujímavú kombináciu stereo delay efektov, ktorá ma baví vždy pri každom počutí,“ priblížil pieseň Brian Baják.

Brian Baják je slovenský gitarista, producent, skladateľ a spevák. Narodil sa na Slovensku, začal hrať na klavír vo svojich šiestich rokoch a pokračoval s týmto nástrojom 9-ročným štúdiom na poli klasickej hudby, čo mu poskytlo silné hudobné základy. Gitare sa začal venovať až neskôr a technicky sa mu podarilo doštudovať mnohé aspekty modernej elektrickej gitary počas jeho života v Londýne.

Svoju gitarovú kariéru spojil so slovenskou značkou gitár Sivčák, ktorá od roku 2008 vyrába Brianov podpisový model gitary s označením BW#GS. V súčasnosti pracuje Brian ako hudobný producent a zvukový inžinier a venuje sa vlastnej sólovej tvorbe. V minulosti pôsobil Brian Baják okrem iných aj v kapelách HT, Brainscan, Problem, Baron Blade či LOX-ZA.

zdroj / autor: Hudba.sk , Brian Baják