Hardcorovo nespútaní LANDLESS vypustili do sveta čerstvú skladbu „Nobody“ aj s klipom.

Pieseň nabrala viac čistých vokálov, melódii, prístupnosti a dalo by sa povedať, že chalani vymäkli. Rovno som ich oslovil, nech mi povedia viac o ich novej piesni a chystanom albume.

Vypustili ste do sveta novú pieseň „Nobody“ – o čom vraví táto skladba?

Skladba „Nobody“ je o sebareflexii a uvedomovaní si vlastných chýb. Každý z nás robí chyby, každý z nás má určité charakterové nedostatky a nedokonalosti. „Vieme, že nie sme dokonalí, ale snažíme sa dokázať, že za to stojíme.“

Príde mi viac melodická, prístupnejšia s hitovým refrénom, dalo by sa povedať, že mäkšia. Prečo ste sa rozhodli ísť touto cestou? Bude celý nový album v podobnom duchu?

Áno máš pravdu. Celkovo v našej tvorbe sa chceme zamerať viac na čistý vokál. Chceme robiť hudbu menej technickú, viac počúvateľnú aj pre bežného poslucháča. Zároveň však chceme, aby naša hudba bola energická a boli v nej aj gitarové vyhrávky, ktoré sú pre landless typické.

Album bude rôznorodý, takže každý poslucháč si nájde v ňom to „svoje“. Určite ho budú tvoriť aj sklady, ktoré sú viac metalové.

Mix a mastering piesne prebehol u Ludvig-a Ottosson-a v Silver Sun Studios. Prečo ste si vybrali práve jeho?

Ludviga sme si vybrali preto, lebo na základe vecí, ktoré on sám mixoval ho považujeme za skvelého odborníka aj producenta v jednom. Keď sme počuli pár jeho ukážok neváhali sme ani minútu. Páčil sa nám najmä jeho moderný zvuk, práca s FX a samplami, a neskôr sme zistili, že je s ním aj super komunikácia.

Singel je vonku, čo nás čaká? Nový album?

Áno, plánujeme album. Avšak pred vydaním albumu bude vydaných ešte niekoľko singlov. Album bude dosť melodický v podstate ako celá tvorba landless. Snažíme sa o to aby bol rôznorodý a aby si tam každý fanúšik našiel „to svoje“.

K piesni ste nahrali aj nový klip, kto vám ho robil a kde ste ho točili?

Nový klip sme nahrávali v Považskej Bystrici vo fotoateliéri u nášho kamoša. Klip nám točili taktiež naši dobrí kamaráti z VLN production, ktorí sú zo Žiliny ale aktuálne pôsobia v Prahe. Celé nahrávanie klipu prebehlo strašne super a moc sme si to užili!

Aká myšlienka sa za ním skrýva?

Hlavnou myšlienkou klipu bolo spraviť niečo moderné/fresh. Vyhrať sa hlavne s farbami, led trubicami a efektami.

Link na kapelu: https://www.facebook.com/landlessband

zdroj / autor: Hlukoskop.sk, Lukáš Polák