Hudobný projekt speváčky Ivany Pinčákovej, Rapsodéve predstavuje mrazivú novinku Porcelánová

Hudobný projekt speváčky Ivany Pinčákovej, Rapsodéve, sa po takmer 15 mesiacoch od zverejnenia debutového singla Havran vracia s novinkou, na ktorú sa oplatilo čakať. Pieseň Porcelánová, v ktorej otvára tému útlaku, predstavuje spolu s pôsobivým videoklipom, postavenom na atmosfére a poetických obrazoch.


„Či už je to o útlaku pochádzajúcom zvonku, alebo z našich vlastných tyranizujúcich myšlienok, nechám na poslucháčov. Hoci skladba úvodom maľuje obrazy pôsobiace bezvýchodiskovo, chcela som, aby, paradoxne, neskôr evokovala nádej, ktorá pramení v uvedomení si svojej situácie, jej pomenovaní a rozpoznaní klamstva. Myslím, že najlepšie to prezentuje záverečné dvojveršie refrénu: Nie som tak slabá, na akú sa hrám,“ hovorí Ivana Pinčáková.

21-ročná speváčka z okresu Gelnica je zároveň autorkou textu, ktorého náčrt bol pôvodne básňou. Videoklip a pieseň, tak ako aj pri predošlej skladbe Havran, vznikli v spolupráci s Martinom Piskom, ktorý sa postaral o atmosféru skladby prepojením lo-fi beatu s ambientnými a orchestrálnymi prvkami. Videoklip stojí na poetickosti a minimalistickej estetike. Dvojica ho natočila v prírodnom prostredí speváčkinej rodnej obce.

zdroj / autor: Ivana Pinčáková, foto: Martin Pisko