IMT Smile vydávajú výberovku Aj to je život, B-strana a rarity & Live

Prešovská hudobná stálica IMT Smile tento rok zmapovala svoje viac ako dvadsaťročné pôsobenie na hudobnej scéne vydaním kompilácie Život IMT Smile 1998-2020. Dopĺňa ju o výber zložený z B-strán, rarít a live nahrávok. 15 skladieb, ktoré uzatvárajú pohľad na tvorbu skupiny v rokoch 1998 – 2020.

Album obsahuje raritné spolupráce. Ako napríklad v skladbe Miluj blížneho / Ľúbim ťa z roku 2006. „Je to asi najraritnejšie vystúpenie IMT Smile. Hrali sme v Slovenskom národnom divadle. Spomínam si, že sme mali veľký rešpekt pred pánom Dočolomanským,“ približuje nahrávku Ivan Tásler. Medzi rarity sa zaradilo aj demo obrovského hitu IMT Smile – Ľudia nie sú zlí z roku 1998. Ako si Ivan Tásler spomína na tento okamih? „Hrali sme ešte v pôvodnom zložení s bubeníkom Martinom Migašom, Petrom Bičom a bola to vlastne posledná nahrávka tejto zostavy. V tejto zostave sme sa už do štúdia na nahrávanie albumu Valec nedostali.“

B-strana a rarity & live, to je aj nedávno uverejnená skladba spolu s videoklipom Navždy – Akustická verzia, a tiež cover verzia hitu Mekyho Žbirku Deni. Tiež špeciálna verzia piesne Najkrajšie Vianoce spoločne so Symfonickým orchestrom SRo a Detským a dievčenským speváckym zborom SRo.

Live repertoár zastupuje aj skladba Nad Sázavou, ktorá vznikla počas koncertu v pražskom Forum Karlín, a k IMT Smile sa v nej pridali aj František a Vojta Nedvědovci. „Tento príbeh súvisí ešte s Nikol Štíbrovou, lebo práve ona si svojho času zaspievala Nad Sázavou na Instagrame. Práve vtedy som si ju všimol a rozhodli sme sa pre ňu do našej piesne Príliš osobná známosť. Pred koncertom v Prahe sme sa rozhodli osloviť Frantu, či by si s nami nezaspieval Nad Sázavou, a vyšlo to,“ uzatvára Ivan Tásler.

zdroj: Hudba.sk