Kapela Hello Brian krstí nový album Bludisko

Album s názvom Bludisko síce Hello Brian vydali už minulý rok na jeseň, ale pre obmedzenia ohľadom covidu musela kapela minulý rok plánovaný krst zrušiť.

„Chceli sme do sveta po 11 rokoch kapely odpáliť týchto 11 skladieb práve 11.11., nebolo by to však bez ľudí to pravé. Preto konečne môžeme spraviť párty, na ktorej si náš album ľudia vypočujú naživo a nielen na všetkých streamovacích službách či CD,“ vysvetľuje frontman a zakladateľ kapely Igor Fech s tým, že názov albumu a jeho motív vystihujú mnoho z toho, čo sa za 11 rokov existencie kapely udialo.

Ako dodáva, názov albumu a jeho motív vystihujú mnoho z toho, čo sa za jedenásť rokov existencie kapely udialo. „Za tú dobu sa veľa zažilo, stalo, tak ako v osobnom, tak aj v hudobnom živote. Veľa sŕdc sa rozbilo, veľa fliaš sa vypilo, no najdôležitejšie je, že napokon sa všetko na dobré obrátilo, tak ako tomu býva v klasických hollywoodskych príbehoch. A o tom je celý náš album Bludisko – o vzťahoch, hľadaní si miesta v živote, šťastí, ale aj o nevydarených vzťahoch, klamstvách a neverných dievčatách.“

Každá z 11 pesničiek mapuje určité obdobia, v ktorých sa kapela v tom čase nachádzala a v akom rozpoložení bola. Album kapela nahrala v rôznych štúdiách, finálnu podobu mu dal producent Marek Rakovický.

„Vďaka mediálnej podpore Rádia Slovensko a Marekovi Rakovickému sa nám teda našich jedenásť rokov podarilo zhrnúť do jedenástich pesničiek. Veríme, že majú čo povedať. Nahrávali sme ich v rôznych štúdiách, väčšinu však v LVGNC studios Bratislava. Marek Rakovický ako producent dal nahrávke zvuk, ktorý nás posunul ďalej a otvoril nám obzory toho, ako môže gitarová hudba so slovenskými textami znieť,“ pochvaľuje si spoluprácu Igor Fech.

Frontman na albume nielen spieva, ale aj hrá na gitare a v niektorých skladbách nahral aj bicie nástroje. „Basgitaru nahral na albume Martin Feješ a polovicu albumu hrá na bubny Mario Marcinek, ktorý prišiel do kapely ako posledný. Toto je aj live zostava, ktorá bude hrať na krste albumu, tešíme sa však aj na hostí, ktorí si prídu tento večer s nami užiť.“

Okrem Hello Brian a ich hostí sa na krste predstaví aj kapela Stolen Money. Krstným otcom albumu bude slovenská moderátorská legenda Rasťo Očenáš.

zdroj / autor: Igor Fech & Hello Brian, foto: Peter Kubaľák