Kapela Marvik z Prešova predstavuje debutový singel Štart

Mladá kapela Marvik pôsobiaca v Prešove vydala svoj debutový singel s názvom Štart spolu s lyric videom. Novinka je osobnou výpoveďou speváka Martina Oravca, ktorý mal ideu pesničky v hlave už pred vznikom kapely. Výsledná verzia skladby vznikala dva roky. Prácu na jej nahrávaní brzdila pandémia, avšak práve pozdržanie vzniku a vydania skladby považuje kapela za akýsi osud. Jej téma je práve v súčasnej situácii aktuálna.

Pieseň Štart je skutočne štartom kapely, nakoľko je prvým singlom formácie Marvik, ktorá funguje od roku 2019, avšak muzikantské pôsobenie jej členov siaha až do ich stredoškolských čias. Každý člen si v minulosti prešiel viacerými kapelami s rôznym žánrovým zameraním a v súčasnosti sa ich pozornosť upriamila na spoločnú tvorbu, v ktorej sa im podarilo zoslúladiť ich vkus a schopnosti.

Kapelu Marvik tvoria Martin Oravec (spev, gitara, synt), Maroš Maroši (gitara), Matej Hlavatý (basgitara, klavír), a Viktor Tušek (bicie). Jej členovia vyrastali na rôznych žánroch, ako punk pop, punk rock, metal, klasická rock, ktoré sa čiastočne podpísali na ich spoločnej tvorbe, avšak tieto žánre zostali iba inšpiráciou a skupina sa v autorskej tvorbe zamerala na pop a elektronickú hudbu. Energiu živých nástrojov dopĺňa audio elektronická synth farba, ktorá je pre zvuk kapely Marvik charakteristická.

zdroj / autor: info od skupiny Marcik