Kapela Neznámi oslavuje 22 rokov na domácej country scéne

Kapela Neznámi vznikla v roku 1999 a je jednou z najdlhšie pôsobiacich skupín vo svojom žánri. Tento rok oslavuje 22 rokov pôsobenia na slovenskej country scéne, a to aj najnovším singlom Na, na…na, ku ktorému natočila aj videoklip priamo zo štúdia.

V tom istom roku kapela reprezentovala Slovensko na najväčšom európskom country festivale Piknik Country a tiež Folk Mragowo v Poľsku. Rok 2018 priniesol formácii zaradenie do Country hudobnej siene slávy Petra Dulu – Hall of Fame a o rok neskôr sa zúčastnili medzinárodného festivalu Czyste Country v poľskom meste Wolsztyn, ktorý organizuje najznámejší poľský country spevák Michael Lonestar.

V nasledujúcich rokoch doplnili kapelu Pavol Mazúr hrajúci na elektrickú gitaru a Peter Mečiar hrajúci na pedal steel guitar, čím získala kapela vynovený zuvk. Koncom minulého roka nahrali Neznámi niekoľko nových autorských pesničiek, ku ktorým zverejnili aj videoklipy. Aktuálne kapela pracuje na nových piesňach, ktoré má v pláne predstaviť svojim fanúšikom v priebehu tohto roka.

zdroj / autor: Hudba.sk, Jaroslav Šimo, Neznámi