Košičanka Rheia prichádza s debutovou piesňou Bludisko

Mladá slovenská speváčka Rheia, vlastným menom Viktória Sojková, zverejnila debutový singel Bludisko. V intímnej piesni hovorí košická speváčka o depresii a úzkostnej poruche, ktoré jej skomplikovali život.

„Táto pesnička pre mňa samu vznikla veľmi zvláštne. Vždy som túžila robiť hudbu, avšak po skončení konzervatória prišlo isté prázdno. Začali sa zhoršovať moje úzkosti, pridala sa depresia. A tu niekde môj priateľ Tibor Kurilla, ktorý sa podieľal na celom procese, povedal že mi urobí pesničku. Zrazu bola na svete hudba a ja som hneď vedela, že sa musím vypísať a vyspievať zo svojich pocitov. Niekde v tomto celom procese som začala svoju depresiu liečiť, čo pre mňa značí aj veta „a znova si tvorím svet“, priblížila vznik debutovej nahrávky Rheia.

K singlu vznikol aj videoklip, korého natáčanie klipu prebiehalo v richnavských lesoch a v Gelnici na Turzove. „Priateľ všetky moje túžby o videu zhmotnil presne podľa mojich predstáv. Celé to zostrihal, pripravil. A môj sen sa začal stávať skutočnosťou. Moje Bludisko, ktoré prežívam sa zhmotnilo a chcela by som poukázať na to, že čokoľvek sa v našom živote deje, svoj svet si môžeme vytvoriť znovu, lepší,“ dodáva Viktória Sojková.

Muzikant Tibor Kurilla, ktorý sa podieľal na vzniku celej piesne, psobí v kapelách Ybliss a Crea Cage. K piesni Bludisko vytvoril hudbu a celé to nahral. Rovnako natočil a postrihal videoklip. „Celú pesničku som formoval tak, aby sa na prvý pocit zdalo, že niet úniku. Snažil som sa navodiť pocit strachu, preto som použil veľa neprirodzených zvukov ako šuchanie po stranách gitary a podobne. Pesničkou by sme chceli v dnešnej dobe ľudí povzbudiť k tomu, že aj keď sa cítia stratení tak znova môžu nájsť cestu i šťastiu,“ povedal Tibor.

Rheia sa hudbe začala venovať už ako šesťročná na základnej umeleckej škole. Rozhodovanie o strednej škole bolo jednoznačné. Vyštudovala hudobno-dramatické umenie na Konzervatóriu Jozefa Adamoviča v Košiciach. Po škole ďalej študuje na Prešovskej univerzite. Jej vášeň k hudbe však nikdy nezhasla a pomáha jej bojovať so zdravotnými problémami.

zdroj / autor: Tibor Kurilla