Košická metal core formácia Breaking The Tarot zverejňuje svoj prvý singel VICTIM

Napriek tomu, že je Breaking The Tarot novou formáciou na slovenskej metalovej scéne, chcú svojím debutovým singlom Victim dokázať, že ako hudobníci nie sú žiadni nováčikovia. Vznik kapely sa datuje k máju 2021 a je poskladaná z muzikantov so skúsenosťami v kapelách Meredith, Fictive Marry, Within Silence, Dementor, God Defamer.

Kapelu založil René Blahušiak. „Chcel som konečne robiť muziku, ktorá ma baví a zároveň sa obklopiť ambicióznymi hudobníkmi so skúsenosťami. Dôležité pre mňa bolo, aby sme boli všetci naladení na rovnakú vlnovú dĺžku nielen mentálne, ale aj hudobne. S chalanmi sme si sadli a rozdelili úlohy, tak aby každý prispel tým čo najlepšie vie a kapela mohla napredovať,“ povedal o výbere spoluhráčov.

Skladba Victim vyšla 8. apríla spolu s lyric videom. „Victim sme spracovali v podstate ako jednu z našich prvých skladieb a bolo nám hneď jasné, že toto bude adept na prvý singel BTT. Jedná sa o song v modernejšom metal core poňatí s gitarovými rifovačkami, screamom a melodickým refrénom. Pre vizuál sme zvolili lyric video, ktoré sa myslím veľmi vydarilo a tematicky podporuje textový odkaz. Ten pojednáva o osobe, ktorá podvedie blízku osobu a v určitých momentoch sa cíti a prezentuje ako obeť,“ prezradil spevák Tomáš Nemčík.

Breaking The Tarot aktuálne dokončuje koncertný program a popritom plánuje nahrať ďalší singel. „Máme v pláne vydať ešte jeden singel, predtým než skompilujeme materiál na EP alebo regulárny album. V rukáve máme pomerne silný song a veľmi by sme k nemu chceli nahrať aj oficiálny videoklip. Ak všetko pôjde tak hladko ako doteraz, tak by mohol byť vonku už v júni / júli. Týmto by sme chceli dať o sebe vedieť s ešte silnejším akcentom. Radi by sme svojou tvorbou oslovili široké spektrum metalových fanúšikov najskôr na Slovensku a neskôr aj v zahraničí,“ dodáva René.

zdroj / autor: René Blahušiak – Breaking The Tarot, foto: archív skupiny