Legendárny hit Do batôžka je stále aktuálny. Takto znie verzia Dominiky Titkovej

Mnohí ľudia zostávajú po udalostiach uplynulých dní plní strachu, obáv, hnevu, ale na druhej strane aj empatie či odhodlania pomáhať. Mnohých z nich sa tieto udalosti osobne dotýkajú, keďže v krajine, ktorá je naším priamym susedom, majú množstvo priateľov, známych i rodinných príslušníkov.


K umelcom, ktorí pretavili tieto emócie do tvorby a tým aspoň čiastočne uvoľnili svoju bezmocnosť, ktorú cítia, patrí tiež speváčka a finalistka súťaže Česko Slovensko má talent Dominika Titková.

„A opäť sme v momente, keď sme sa nepoučili z minulosti. Mamon a chamtivosť zrejme nikdy nevymrú. Rozdeľuj a panuj. Pred 41 rokmi to krásne zhrnuli Jaro Filip, Milan Lasica a Július Satinský v skladbe Do batôžka. Tieto slová sú, veru, nadčasové. Preto som cítila veľmi silnú potrebu pridať do #originaljeajtaknajviac práve tento hudobný skvost v našej, tak trochu drsnejšej úprave,“ prezradila na margo novej skladby Dominika.

Ako ďalej speváčka priznala, najviac ju trápia zničené životy ľudí, ktorí sa ničím neprevinili. „Všetky tie zákulisné hry, divadlo, pretvárku a faloš si napokon odnesú tí, ktorí chcú jednoducho žiť v pokoji a mieri.“ A pritom to ani nie je tak dávno, čo Dominika spolu s Mariánom Čekovským v piesni Zastavme to včas vyzývali ľudí, aby sa spojili, aby boli k sebe ľudskí a nemysleli iba na seba. Pretože to je jediný spôsob, ako sa nad ťažkými situáciami, ako je aj táto, dá vyhrať.

zdroj / autor: Michelle Kristová – Stella Production