Lukáš Adamec zverejnil video k romantickej piesni Áno, rozumiem

Svetlo sveta uzrel videoklip k ďalšej piesni z najnovšieho albumu “…na lepšie časy…“ z dielne stále viac vyhľadávaného speváka Lukáša Adamca. Milostná pesnička, “Áno, rozumiem“, sa ako piata skladba zo spomínaného CD dočkala i vizuálnej podoby.

Lukáš však plánuje dopriať fanúšikom omnoho viacej videí: „Pieseň vznikla v mojej hlave, teda jej hudobná časť už veľmi dávno, dokončiť hudbu mi pomohol Tomi Okres. Textovo som ju ukončil niekedy pred rokom a na album sa dostala ako jedna z „posledných zvažovaných“, keďže ide o osobnejšiu záležitosť,“ priznáva Lukáš Adamec, ako veľmi sa ho skladba dotýka.

„Vždy som vedel, že to musí byť romantická pieseň a niečo, čo bude až osobné, a tak sa aj stalo. Mám mnoho piesní o láske, ale táto je špeciálna. Chcel som napísať pieseň o tom, ako získavam ženu, po ktorej veľmi túžim, ale už ma pozná a vie, kto som. Na to postačilo predstaviť si, že nie som so svojou priateľkou. Pri písaní tohto textu som si uvedomil, že nie som ľahký oriešok a že už mám niečo za sebou, a niečo si ťahám aj so sebou. Isto sa do tohto pocitu vedia vcítiť mnohí a možno aj mnohé… Odkaz je jasný, láska nepozná prekážky a treba za ňou ísť,“ odhaľuje Lukáš posolstvo piesne.

Pesnička, ako aj časť albumu, sa nahrávala v štúdiu Klakson v Lipanoch. „Aranžérsky a produkčne mi ju pomohol dotvoriť Tomi Okres. Nahrali sme ju spolu s rôznymi významnými inštrumentalistami, s ktorými som už spolupracoval aj v minulosti,“ približuje Adamec.

Skladba je z albumu …na lepšie časy…, ktorý Košičan vydal v decembri 2021 po takmer piatich rokoch od svojho dlhohrajúceho sólového debutu. Na nahrávke sa nachádza 13 skladieb vrátane duetov s českou stálicou Annou K či speváčkou Luciou Gibarti. Lukáš doposiaľ fanúšikom ponúkol videoklipy k piesňam Tancuj miNajviacŽivot je boj a Zmiluj sa. To však nie je všetko. „Už čoskoro zverejníme lyric video k ďalšej z albumových piesní, ktoré bude tiež z dielne Jakuba Mahdála. Samozrejme, by som rád dal ‚tvár‘ ešte pár piesňam z albumu, o ktorých si myslím, že si to zaslúžia,“ približuje ďalšie plány Lukáš Adamec.

zdroj / autor: PR manažérka Janka Marczellová