Majk Spirit pokrstil album 4RTIST počas online koncertu kanabidiolom (CBD)

Majk Spirit priniesol svojim fanúšikom počas uplynulého víkendu svoj v poradí už štvrtý tohtoročný online koncert. Tak ako pri všetkých doterajších live streamoch, ktoré od marca zrealizoval, ani tentokrát nešlo o obyčajnú šou a okrem krstu svojho štvrtého sólo albumu si pre divákov pripravil viacero prekvapení.

Majk Spirit sa v setliste koncertu zameral na prezentáciu novej štúdiovky s názvom 4RTIST, ktorú vydal ešte v júni tohto roka. Turné s novým albumom však kvôli prísnym protipandemickým opatreniam absolvovať nemohol, a tak až v poslednú novembrovú sobotu zazneli viaceré skladby z novinky prvýkrát naživo. Pozvanie na šou prijali špeciálni hostia – jeho partia z H16Samey z košickej HAHA Crew a Ben Cristovao, ktorý sa na featuring v singli Kurt pripojil z Prahy prostredníctvom telemostu.

Online koncert mohli fanúšikovia opäť sledovať zadarmo. Zároveň mali príležitosť dobrovoľným vstupným podporiť dobrú vec. Majk sa totiž rozhodol venovať peňažný výťažok z koncertu na podporu Hudobnej únie Slovenska – novovzniknutej organizácie, ktorá sa snaží zmierniť dopady koronakrízy na hudobný priemysel a množstvo ľudí pracujúcich v oblasti kultúry. Počas koncertu navyše priamo na pódiu vznikal obraz s názvom Artist. Maľoval ho Peter Cvik a 36-ročný raper ho taktiež plánuje vydražiť na dobročinné účely.

Dôležitým okamihom večera bol krst albumu 4RTIST, počas ktorého nahrávku spoločne s Grimasom pokvapkali kanabidiolom, prírodnou látkou, ktorá je známa pod skratkou CBD a má liečivé účinky pri rôznych ochoreniach a ťažkostiach. „Toto CDčko pokrstíme CBDčkom, lebo príroda je najväčší artist,“ povedal Majk Spirit počas sobotňajšieho prenosu.

Napriek celoročným protipandemickým opatreniam má Michal Dušička za sebou jeden zo svojich najaktívnejších rokov. Počas jarného lockdownu zorganizoval tri špeciálne online koncerty a následne v júni vydal album 4RTIST, ktorý sa stal prvým spoločným projektom s jeho dlhoročným dvorným dídžejom a producentom Grimasom po dvoch dekádach ich spolupráce. Vydanie albumu sprevádzalo šesť nových singlov – Spirit AnimalMy ľudia11KurtF4ck Em All a Lambada

Okrem toho Majk a Grimaso v tomto roku spoločne otvorili svoje nové bratislavské nahrávacie štúdio Enterprise. Raper tiež predstavil  novú sériu podcastov s názvom TOPKAST, ktorú fanúšikom prináša v spolupráci s hypemanom hip-hopových akcií a moderátorom Osťom (Marcel Osztas). Minulý týždeň predstavil singel Nebojim, ktorý opäť vznikol v spolupráci s Grimasom, no je úplnou novinkou, ktorú na spomínanom albume nenájdete. V týchto dňoch tiež spustil predaj najnovšej kolekcie merchu k albumu 4RTIST.

V novembri Majk Spirit netradične s takmer ročným predstihom oznámil, že svoj piaty sólový album vydá v októbri 2021. Bude sa volať Nový človek 2.0 a vyjde symbolicky 10 rokov po albume Nový človek, ktorým odštartoval svoju úspešnú sólovú kariéru. Nahrávka vyšla v magický dátum 11.11.2011, na vydanie jej nasledovníka si však zvolil iný dôležitý dátum (nielen) svojho života – 1. október. Okrem množstva pracovných aktivít má totiž raper zásadný rok aj v súkromí. V lete sa oženil a presne pred dvoma mesiacmi (1.10.) sa narodila jeho dcéra Aria.

zdroj: Hudba.sk