Mladé slovenské trio Small Town Life vydáva album Common Grey

Garage-rocková kapela Small Town Life vydáva debutový album s názvom Common Grey, na ktorom pracovala skoro dva roky. Vzhľadom na situáciu bez koncertov sa rozhodli album vydať zatiaľ iba digitálne. Dostupný je od štvrtka 21. januára na všetkých streamingových platformách, Youtube a Bandcampe.

Súčasnú zostavu tvoria spevák a gitarista Jakub Spiszak, basgitarista Martin Fratrič a bubeník Philip Petison. Počas práce na prípravách albumu došlo aj k niekoľkým personálnym zmenám: „Po márnom hľadaní náhrady za nášho bývalého basgitaristu sme si to vyskúšali v trojici. Martin prešiel na basu a usúdili sme, že takto ako kapela fungujeme najlepšie.“ Po prvom singli Emptiness z roku 2019 sa kapela predstavila na slovenských a českých festivaloch a zvukovo sa od svojho EP z roku 2017 výrazne posunula.

Karanténa a s ňou spojené obmedzenia hudobníkom nesťažili nahrávanie, naopak im umožnili album úspešne dokončiť. „Album sme si produkovali, nahrali a zmixovali sami v našej skúšobni s výnimkou masteringu. Začali sme nahrávať tesne pred prvým lockdownom a skončili niekedy koncom mája. Pred mixom som si dal chvíľku načas, aby som sa k tomu mohol vrátiť s čerstvou hlavou, nakoľko sme sa venovali celému procesu dosť intezívne,“ uviedol Jakub Spiszak.

Koncom minulého roka skupina ako avízo dokončenia albumu vydala druhý singel Sarcasm, ktorý sa krátko po release dostal aj do oficiálnych playlistov Spotify. Sarcasm poukazuje na pokrytectvo a plytkosť ich generácie. Príbuznou tematikou sa zaoberá aj zvyšok albumu. Posledným singlom pred zverejnením albumu je melancholická skladba You Said. Za masteringom albumu Common Grey stojí Boris Sodoma z bratislavského štúdia High Five Mastering. Autorkou grafík k albumu a singlom je študentka VŠVU Viktória Bálintová.

zdroj / autor: Hudba.sk, Zuzana Kernová