Not Promising Case vydávajú druhý singel z pripravovaného albumu Klamem

Uplynuli už štyri mesiace odkedy dolnokubínske gotické hard&heavy kvinteto Not Promising Case vydalo debutový singel Klamem. Ale ešte štyri mesiace si počkáme na ich rovnomenný debutový album, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta v magický dátum 23.02.2023. To je však ešte stále z väčšej časti hudba budúcnosti.

V posledný októbrový deň, na halloween, sa kapela rozhodla skrátiť čakanie sebe i svojim fanúšikom druhým singlom, ktorý azda v príznačnejší deň ani vyjsť nemohol. Pieseň sprevádza azda ešte ponurejšia atmosféra ako tomu bolo pri prvotine kapely. Podmanivý spev, hutná gitara, rozlievajúca sa klávesová melodika a samozrejme slovenský text odkazujúci na jedinú kultovú postavu. Nosferatu – postava neodmysliteľne spätá s Oravou rovnako ako kapela samotná. Azda nebude náhoda, že skladba, na ktorú sa desať rokov viac-menej iba prášilo vyšla v štúdiovej podobe v tom istom roku, keď slávny rovnomenný horor slávi storočnicu. Aj táto skladba sa okrem zverejnenia na mnohých streamovacích platformách dočkala lyric videa – tento raz kresleného – ktoré vzišlo z autorskej spolupráce Dominiky a Schnapsa. O nahrávanie sa opäť postaralo štúdio Apollo a mixing a mastering si vzal na starosť Jaro Plichta.

NOT PROMISING CASE spoločne so skupinou KNIGHTMARE spojili sily a vyrážajú na koncertnú šnúru, ktorá na prelome rokov 2022 a 2023 zasiahne hneď niekoľko slovenských miest. Mini turné dostalo príznačný titul Upíri a rytieri. Postavy evokujúce chlad hradných brál a temnotu stredoveku dokonale podčiarkujú štýl účinkujúcich interpretov. Priaznivci melodického metalu a textov spievaných v materinskej slovenčine sa na nich môžu tešiť napríklad v Žiline, Nitre, Banskej Bystrici, Topoľčanoch či Prešove.

UPÍRI A RYTIERI – mini tour 2022/2023:
12.11.2022 – Wake Up, Zvolen – ako hostia kapely Poema Arcanus
25.11.2022 – Retro Rock Pub, Martin
03.12.2022 – Rock House, Topoľčany
17.12.2022 – Salaš, Partizánske – X-Mass Rock vol.6
13.01.2023 – KC Hoffmann, Žilina
14.01.2023 – Sova Bar & Art Klub, Banská Bystrica
28.01.2023 – Mariatchi, Nitra
24.02.2023 – U Kováča, Dolný Kubín – krst albumu Klamem
25.02.2023 – Furmanka, Námestovo
TBA – Rock Fabric, Poprad
TBA – Vibes, Prešov

Lojalita a agresivita rytierov: KNIGHTMARE z Partizánskeho sú od samého začiatku verní čistokrvnému heavymetalu bez akýchkoľvek prímesí a ich energické gitarové riffy znejú už na štyroch albumoch. Svoju spanilú jazdu začalo kvarteto hudobníkov v roku 2015 debutom Posledný súd. Nasledovali počiny Kto zachráni svet (2016) a Temný rytier (2018). Najnovší Inkvizitor vyšiel v júli 2022. Ešte stále čerstvú novinku kapela podporila aj lyric videom k piesni Hry (málo) mocných a klipmi k skladbám Inkvizitor a Nočný jazdec.

zdroj / autor: Michal Šnapko & NOT PROMISING CASE