Nový festival Cesta Srdca prináša tri nevšedné dni v krásnom prostredí Krupinskej planiny

Mladí ľudia z občianskeho združenia Zvukopriestor už tento mesiac 22. – 24. júla 2022 organizujú nultý ročník festivalu Cesta Srdca, ktorý sa uskutoční v zákutí Krupinskej planiny, neďaleko obce Litava. Na festivale sa predstaví vokálna skupina Neha!, world music speváčka Ildikó Kali, ethno-punk speváčka Meluzína, ambientný projekt Alapastel či kapela Prastrom.

Cesta Srdca ponúka aj širokú škálu workshopov a prednášok. Účastníci budú mať príležitosť vyskúšať si napríklad cigánske tance, základy kresby, no nebude chýbať ani ranná joga. Festival myslí aj na detských návštevníkov, pre ktorých sú taktiež pripravené pohybové, ale aj umelecké aktivity.

Festival Cesta Srdca má za cieľ oceniť ľudí, ktorí pôsobia v neziskových organizáciách, sú aktívni v podpore menšinových skupín, venujú sa deťom, starším ľuďom, ochrane zvierat, ochrane biotopov, podporujú ľudí na ceste k zdravšiemu, plnohodnotnému životu, osobnému rastu a podobne. Festival umožní návštevníkom spoznať a zažiť zaujímavých tvorcov a projekty z celého Slovenska. Tvorivým ľuďom poskytne možnosť prezentácie ich aktivít a prepojenia s ďalšími podobnými ľuďmi.

Počas celého festivalu bude taktiež prebiehať skupinová výstava viacerých autorov fotografií, malieb a zároveň budú k dispozícii predajné miesta lokálneho umenia alebo iných ručne vyrábaných výrobkov či čajovňa. Festival je tu pre všetkých, v ktorých sa prebudil záujem o zmenu životného štýlu, rozšírenie obzorov a skúseností. Pre všetkých, ktorí sa vydali na cestu srdca, alebo na nej plánujú urobiť ďalšie kroky. Na festivale bude servírovaná vegetariánska strava a nebudú sa predávať alkoholické nápoje.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Pre viac informácií navštívte FB udalosť alebo webovú stránku festivalu.

autor / zdroj: Belinda Rašner