Nový objav na domácej scéne: Speváčka Julia Pilar debutuje singlom Povedz mi

Slovenská popová scéna je bohatšia o ďalší talent. Júlia Pilárová je študentkou medicíny, ktorá sa popri škole stíha venovať aj svojej veľkej vášni – spevu a skladaniu pesničiek. Za sebou má už niekoľko menších vystúpení a teraz prišiel ten správny čas na zverejnenie debutového singla a videoklipu, ktorý vydáva pod menom Julia Pilar.

V piesni s názvom Povedz mi talentovaná speváčka ukazuje svoj krásny, sýty hlas aj skladateľský talent. Hudbu i text si Julia Pilar napísala sama a opisuje v ňom svoju skúsenosť s láskou, ktorá je na začiatku plná túžby, no po čase vychladne. 

„Pesnička vznikala počas teplých letných večerov, keď som si sama s gitarou v izbe premietala momenty z predošlého vzťahu a jednoducho to dávala postupne na papier a do melódie. Opisuje rôzne odtiene vzťahu dvoch ľudí, to pekné, čo sa deje v úplných začiatkoch, motýle v bruchu a silnú túžbu po tom druhom. A napokon sa v nej dostávam k momentu, kedy vzťah začne byť samozrejmosťou a city ochladnú, partneri sa od seba vzdialia. Sama som to zažila, preto som to chcela vložiť do piesne,“ hovorí Júlia.

S vkusným aranžmánom a moderným zvukom jej pomohol skúsený hudobný producent Laco Rychtárik (Richard Müller, Adam Ďurica, Lina Mayer, BuranoWski a ďalší), ktorý je zároveň autorom videoklipu. Mastering piesne mal na starosti Matej Turcer (Pulp studio).

„Laco je unikátny v tom, že má veľmi individuálny prístup a snažil sa od začiatku zistiť, aká som a čo mám rada, aby čo najviac vystihol v pesničke mňa. Takto to bolo v štúdiu, nahrávaniu predchádzali dlhé rozhovory. Pokiaľ ide o klip, tam mi nič nedaroval a bol prísny, keďže ja som nemala skúsenosti a potrebovala som ukočírovať. Som mu za to ale vďačná, lebo vizuál je nádherný!“ teší sa speváčka.

Svoj hudobný talent preukazovala už ako dieťa, no napokon sa rozhodla pre štúdium medicíny. Aktuálne je v predposlednom ročníku, vášeň pre hudbu v nej však stále tlela. Popri škole si tak začala skladať vlastné piesne a rozhodla sa skúsiť hudobnú dráhu. Že to myslí vážne, dokazuje nielen spolupráca s renomovaným producentom, ale aj fakt, že jej debut vychádza pod hlavičkou vydavateľstva Oyster Agency, patriaceho pod Universal Music Slovensko.

„Spievam od malička, asi v štyroch rokoch si to všimli aj ľudia okolo mňa, ale skladať som začala len nedávno, po slovensky dokonca len minulé leto. Aj škola aj hudba ma veľmi bavia a myslím, že čas ukáže, aký priestor v mojom živote budú mať,“ uzatvára Julia Pilar. 

Skladbu Povedz mi okrem Youtube nájdete aj na všetkých streamovacích službách.

zdroj / autor: Hudba.sk, PR manažérka Eva Sládková z agentúry Propaganda House, Foto: Laco Rychtárik