Nový talent elektronickej scény Young Aesthete vydáva svoj prvý sólový počin

Young Aesthete (vlastným menom Matej Herceg), doteraz známy ako DJ, bubeník a perkusionista, štartuje novú producentskú etapu euforickým remixom. Skladba citlivo využíva vokály speváčky Ely Tolstovej a dominuje v nej mohutná basová linka spolu s prepracovanými organicko znejúcimi rytmami.

Žánrovo a zvukom môže Young Aesthete evokovať mená ako Jamie XX, Burial, Bicep, Flume či Skrillex. Remix dostal pridanú hodnotu použitím nahrávok z online konferenčných hovorov, počas ktorých vznikal album Tolstoys.

Skupina Tolstoys postupne vydáva remixy na všetky skladby z nového albumu ‚Mirror Me‘. Doposiaľ sa o ne postarali okrem Young Aesthete-a napríklad Fallgrapp, Jimmy Pé, Isama Zing, Whithe či mladý talent Paulonius. Na jednom mieste ich nájdete v nasledujúcom playliste:

https://open.spotify.com/playlist/0tqVzbHEviCV7ujQB6M0M5?si=156875e656a942c8

Young Aesthete je predstaviteľom slovenskej klubovej scény, zástupcom generácie mladých estétov. Charakterizuje ho veľká energia na pódiu a multižánrové, tanečné, euforické aj melancholické DJ sety. Poznať ho môžete aj ako bubeníka a perkusionistu z kapely Tolstoys. Bol taktiež členom hudobných telies Riava a Herztruba

Jeho poslaním je spájať ľudí so zdanlivo rozdielnym a vyhraneným hudobným vkusom. V DJ setoch pravidelne dokazuje, že tanec a hudba vie spájať všetkých ľudí. Jeho vystúpenia disponujú hudobnou kvalitou, majú príbeh, sú plné autorskej produkcie, remixov, mashupov a nečakaných žánrových spojení.

Young Aesthete: Facebook | Instagram | YouTube | Mixcloud | Soundcloud

zdroj / autor: Alexander Čerevka – Slnko Records, foto: Matej Slezák