Pán Stanislav a Raketa zverejnili videoklip k piesni Kde si?

Skupina Pán Stanislav a Raketa má nový videoklip k piesni Kde si?, ktorý je v poradí už ôsmym obrazovým stvárnením piesne z albumu Amplion z roku 2019. Tentokrát je kulisou klipu nočná Bratislava – spevák blúdi v uliciach mesta a kapela interpretuje pieseň na koncerte.

Vo videoklipe sa podarilo zachytiť atmosféru piesne s pocitom osamelosti a túžby po kontakte so svetom, pričom zábery reálnych ľudí v nočných uliciach dávajú klipu punc authenticity a jemne dokumentárny nádych.

Už samotný úvod piesne so slovami „Doma sám, neviem, čo so sebou… Človek horí dákou potrebou“ vyvoláva asociácie na čas prežitý v sociálnej izolácii počas nedávnych lockdownov. Skladba pritom vznikla viac ako rok pred pandémiou.

„Som rád, že máme takýto pekný klip, momentálne som však už úplne ponorený do nahrávania ďalšieho albumu, ktorý má vyjsť začiatkom leta. Presný termín a bližšie info zverejníme do konca marca,“ hovorí líder kapely Stanislav Petrov a dodáva: „Album sa bude volať Combain – v zmysle ‚kombinuj‘ a bude mimoriadne zaujímavý a hudobne pestrý.“

zdroj / autor: Stanislav Petrov, foto: Michal Stasak