Peter Cmorik zverejnil emotívnu skladbu Pripíjam s husľovým partom manželky

„Zapálim sviečku, jednu za všetkých. Ten malý plameň nech prázdno osvetlí,“ spieva Peter Cmorik, ktorý sa po roku opäť postavil pred mikrofón v nahrávacom štúdiu. Výsledkom je silná a emotívna skladba s nádherným husľovým partom, ktorý nahrala jeho manželka, známa pod umeleckým menom Daniela Lovlin.

Základom skladby je silná emócia a pocit, že mi chýbajú niektorí ľudia, ktorí už nie sú medzi nami. Všetko to umocnila covidová doba a vojnový konflikt. Takže s týmto silným prežívaním vznikla pesnička, kde tak pomyslene pripíjam na všetkých, čo nám chýbajú,“ hovorí Peter Cmorik a dodáva: „Kým si spomíname na ľudí, na ich tváre, na emócie a na to, čo robili, akí boli, na ich úsmevy, na ich pohladenia, dovtedy sú medzi nami. Máme ich takto stále pri sebe a možno nám tak aj pomáhajú v nejakých situáciách.“

Autorom textu je samotný spevák, hudbu zložili spoločne s Kristófom Kissom. Peter okrem spevu nahral aj gitaru a basu a Kristóf všetky klávesové nástroje. Emócie v skladbe podčiarkujú podmanivé husle Daniely Cmorikovej, ktorá je na hudobnej scéne známa ako Daniela Lovlin. „Bol som si vedomý, že to bolo dosť náročné. Treba povedať, že je to taký možno až virtuózny, a hlavne vysoko emotívny part, ktorý sa vôbec nehrá a nenahráva ľahko a som veľmi rád, že tam svoju Danielu mám,“ teší sa spevák.

Skladba sa nahrávala simultánne v troch nahrávacích štúdiách za jediný deň a výsledok všetci zúčastnení hudobníci prvýkrát počuli pri mixáži v štúdiu Randal Factory. O produkciu skladby sa postaral Zoli Tóth.

Čierno-biele video je založené na nápade zachytiť, ako sa pocity a emócie odrážajú v ľudských tvárach. Ľudia rôzneho veku, ktorí účinkujú vo videu, dostali jedinú úlohu – pomyslieť si na niekoho, kto im chýba a vypočuť si skladbu. Môžete tak vidieť ich autentické, nehrané reakcie na prvýkrát vypočutú skladbu.

zdroj / autor: Peter Cmorik