Peter Nagy je optimista, v novej skladbe spieva Raz sa všetko vyrieši!

Peter Nagy prichádza s novou optimistickou piesňou Raz sa všetko vyrieši. Novinka je predzvesťou nového albumu Petrolej, ktorý vyjde už v máji.

Raz sa všetko vyrieši a svet sa navždy polepší.“ Spieva legendárny slovenský spevák Peter Nagy v novej skladbe, ktorou prekvapil fanúšikov počas korona krízy.

„Túto pieseň som vybral ako prvú pieseň z nového albumu možno práve preto, že je optimistická. S muzikantami z mojej kapely aj s hosťami sme sa snažili, aby tie piesne zneli prirodzene bez veľkých digitálnych efektov. Môžem to pokojne nazvať „retro sound“ 70-tych a 80-tych rokov. To mi je najbližšie,“ prezradil o novej piesni Peter Nagy.

Novinku nahrala skupina Indigo v zostave Peter Nagy – spev, akustické gitary. vokály, Mišo Kovalčík – elektrické gitary, Marek Mečiar – klávesy, Ľuboš Ďurech, bass, fretless bass, Miro Okál- bicie, conga, perkusie. Ako hosť zahrala na baryton saxofon jazzová hviezda Erik Rothenstein.

„Je to jeden zo šuplíkových nápadov. Väčšinou nerobím nič narýchlo A teraz to sadlo na túto dobu úplne. Naučil som si urobiť si pekný deň aj v zlých obdobiach. Nikto nemá čas, aby sme večne plakali. Človek by si mal uvedomiť, koľko zbytočného času venoval svojim nepriateľom. Nás to vyčerpáva a ich to teší. Ale nikto ti to neohodnotí, len my sa rýchlejšie priblížime k „večnej dovolenke“ ako spievam v tejto piesni. Lebo negatívne myslenie ničí všetko okolo. Optimizmus je ako fitnes, musíte denne trénovať,“ s úsmevom hovorí Peter Nagy

Autor megahitov Láska je tu s nami, Aj tak sme frajeri, Profesor Indigo, Sme svoji či So mnou nikdy nezostarneš sa už nevie dočkať koncertov a svojich fanúšikov.
„Paradoxne v korona kríze som mal čas dať doma dokopy nové demo štúdio, a nakúpiť si nové gitarové efekty, nové gitary a vytiahnuť staré nápady, na ktoré som roky nemal čas. My sme s kapelou stále chaoticky cestovali a cestovali za prácou. Hráme dosť „zážitkovo“ a preto sme dnes ako kvety v skleníku. Čakáme na publikum, na potlesk a na „priame slnko,“ vyjadruje túžbu po koncertoch Peter Nagy.

zdroj / autor: TASR, webmagazin teraz.sk, foto: Peter Nagy archív