Post-blackmetalová BESNA vyráža na Revúca Tour 2022.

„V legendách stojí ľudstvo málokedy pri zrodení sveta – tak hrdo však tvrdíme, že budeme stáť pri jeho konci. Ak nejaký koniec privodíme, bude to predovšetkým ten náš. Všetko v snahe dosiahnuť vlastnú dôležitosť pred prázdnym publikom. Z hlbín počuť len výsmech. A slepá sila, ktorá nás sem priviedla, sa postará o nový začiatok.“


V textoch bratislavskej kapely Besna nie je núdza o hlboké myšlienky a platí to aj pre jej tlačové správy. Needitovaný úvod tej aktuálnej svedčí o tom, že skupina pred svojím prvým prevažne domácim turné od vydania výborného debutového albumu Zverstvá nemá veľké očakávania z hľadiska účasti. Svoje koncertovanie však berie vážne a ak chcete zažiť autentickú energiu a undergroundovú atmosféru, nemali by ste si nechať ujsť niektorý z jej plánovaných letných koncertov.

Besna slovensko-českou šnúrou s jednou zastávkou vo Viedni nadviaže na nedávno skončené turné Zverstvá v Evrópe s nemeckou kapelou Abyss. V rámci aktuálne ohlásenej série koncertov nazvaných Revúca Tour 2022 zahrá formácia na festivaloch, v kluboch aj na netradičných miestach. Názov turné vychádza z jednej z najvýraznejších skladieb albumu, ktorá je o „problémoch revúcej planéty“, zároveň si však kapela v rámci neho našla cestu aj do rovnomenného mesta, resp. okresu, konkrétne do baníckej osady Železník neďaleko Revúcej.

Besna – Revúca Tour 2022

17. 6. – Bardejov, Bašta
18. 6. – Železník /okres Revúca/, Kolkáreň
16. 7. – Viedeň, Coco bar
17. 7. – Bratislava, zatiaľ utajené miesto – sledujte www.facebook.com/BesnaBand
24. 7. – Košice, Collosseum
29. 7. – Festival Kulturák, Turany
30. 7. – Bánovce nad Bebravou, Garáže
5. 8. – Poráč, Woodna Stocka
25. 8. – festival Punkáči deťom, letisko Trenčín
26. 8. – Praha, Eternia Smíchov
27. 8. – festival Back to Symbolic, Tři Dvory u Kolína
3. 9. – Montana Metal Fest, Špania dolina

zdroj / autor: Samuel Dudlák & Besna , foto: cover turné