Pri príležitosti 7. výročia vychádza vinylová reedícia Endian EP od BULP

Pri príležitosti 7. výročia pôvodného vydania vychádza 21. októbra 2022 na značke Deadred Records vo vinylovej reedícii ikonické Endian EP, ktorým debutoval vtedy 19-ročný Samo Štefanec a.k.a. Bulp.

Nahrávka vyvolala v čase vydania na slovenskej ale aj českej elektronickej scéne značný rozruch a zapôsobila svojím originálnym zvukovým spracovaním, osobitým výrazom a štýlom, ktoré sa stali Samovým rozpoznateľným rukopisom v jeho ďalšej tvorbe. Skladby oslovili publikum aj svojou témou, ktorou sú životné cesty – niektoré opisujú hrejivý pocit, kedy je svetlo na konci tunela na dohľad, iné zas približujú pocit úzkosti spojený s neschopnosťou sa pohnúť ďalej od problémov.

Z celej kolekcie zarezonoval najmä pilotný singel Far Light s vokálom Samovej sestry Jany, najviac však zaujala publikum úvodná Dune, ktorá má dnes na streamovacej službe Spotify takmer milión prehratí. Endian EP sa tak stal doteraz vôbec najúspešnejším titulom v digitálnom prostredí z celého katalógu Deadred.

EP vyšlo aj fyzicky v podobe ultra limitovanej série ručne rezaných vinylových dubplatov a neskôr aj ako lisovaný 12’’ vinyl, oba náklady sa veľmi rýchlo vypredali. Vzhľadom na neutíchajúci dopyt po týchto raritných nosičoch zo strany fanúšikov a v súvislosti so spustením prvej slovenskej lisovne vinylových platní Vinyl-LAB sa preto vydavateľstvo rozhodlo vydať ďalšiu vinylovú reedíciu vo viacerých farebných verziách nosičov. Jej exkluzivita spočíva najmä v tom, že je to historicky vôbec prvý vyrobený náklad vinylov na Slovensku.

Pri tejto príležitosti a v súčinnosti s Vinyl-LAB, Deadred a samotným Bulp-om bude úplne prvá finálne vyrobená kópia platne ponúknutá do špeciálnej aukcie na platforme Ebay, ktorej výťažok bude celý venovaný lisovni ako príspevok na rozbeh činnosti. Platňa je datovaná a vlastnoručne ju podpísal Samo Štefanec ako aj šéf lisovne Vinyl-LAB, Ondrej Slivka. K platni bude dodaný aj špeciálny podpísaný certifikát, ktorý potvrdzuje autenticitu vyrobenej kópie jednak textovo a jednak priloženými dokumentačnými zábermi priamo z výroby. Dražba sa začína 14. októbra a potrvá 7 dní. Všetky detailné informácie budú komunikované prostredníctvom profilu Bulp na Facebooku a Instagrame.

Reedícia Endian EP vychádza v podobe 50-kusovej ručne očíslovanej série s čiernobielym mramorovaným vinylom, zvyšok nákladu je vyrobený ako biely, čierny a žltý vinyl. Predaj štartuje 21. októbra 2022 v e-shope vydavateľstva Deadred a v predajnej sieti distribútora Wegart.

ZOZNAM SKLADIEB –
01. Dune
02. Moving On
03. Far Light (feat. Jana Salvi)
04. Endian
05. Over

zdroj / autor: Deadred Records