Rudy a Zrúdy vydávajú EP Živo, pozrite si videoklip

Talentovaný slovenský pesničkár Rudy Bujna vydal koncom roka 2019 debutový album V nedeľu ráno so sprievodným videoklipom k piesni Istota. Dnes sa pripomína EP nahrávkou Živo, ktorá je predzvesťou druhého albumu. Ten by už ale nemal byť sólový, keďže hrá v zoskupení Rudy a Zrúdy.

V zostave Rudy a Zrúdy speváka, gitaristu a skladateľa dopĺňajú Martin „Soja“ Vančo (basgitara) a Štefun Ičo (bicie). „Sme dlhoroční priatelia, len každý si robil muziku po svojom a až teraz sme sa nejako dali do hromádky,“ hovorí Rudy Bujna.

Ich prvým spoločným počinom je EP Živo, ktoré prezentuje muzikantskú chémiu trojice. Zároveň však živá nahrávka obsahuje úplne novú tvorbu. Výnimkou je len pieseň Bisco, ktorá je prerábkou piesne Raňajkové bistro zo spomínaného albumu V nedeľu ráno. Ďalšie tri skladby – ZrodenáBiele vrany a Nám – vychádzajú tak trochu netradične prvýkrát v live verzii. Je to však zároveň odkaz na časy dávno minulé, kedy takýmto spôsobom vznikali všetky nahrávky.

K pesničke Nám trio predstavilo aj videoklip zachytávajúci energiu pri nahrávaní EP. „Nahrávali sme naživo, naraz. Všetky nástroje, spevy, šumy… Všetko to tam je tak, ako bolo. Chceli sme cielene ísť s kožou na trh. Prirodzenosť nám je sympatickejšia,“ dodáva Rudy Bujna.

Videoklip nakrútil fotograf Peter Zigo z Topoľčian, ktorý sa postaral aj o sprievodné fotografie k EP. Mix, mastering a celú nahrávaciu techniku zabezpečil Juraj Kankula, ktorý nahrávku spracoval do finálnej verzie a do piesne Biele vrany nahral steel gitaru.

EP Živo nájdete okrem Youtube aj na všetkých streamovacích službách.

zdroj / autor: Hudba.sk, Rudy Bujna