Skupina Desmod a Robo Šimko zverejnila nový videosingel s názvom S láskou.

Skupina Desmod a Robo Šimko zverejnila nový videosingel s názvom S láskou. V pútavom videoklipe k piesni, v ktorej sa dokonca milenci pripodobňujú k sériovým vrahom, je zvýraznená úzka prepojenosť emócii lásky a nenávisti, ktorá môže aj zabíjať.


Nitrianska partia hudobníkov so spevákom z východu prichádza s rockovou skladbou, ku korej naotočili videoklip zobrazujúci tenkú hranicu medzi láskou a šialenstvom. „Zámerom bolo podčiarknuť zmätenosť v prirodzenom ľudskom cite, akým je láska. Prirovnaním ‚ako sériový vrah‘ som chcel upozorniť na kontrast tejto emócie, v momentoch, kedy do nej prichádza aspekt sebeckosti, ktorý ďalej vyvoláva pocit pripútanosti, čoho dôsledkom môže byť v určitých momentoch aj zločin,“  uviedol spevák skupiny a spoluautor textu, Robo Šimko.

„Tento fenomén sa často prejavuje žiarlivosťou, ktorá v extrémnych prípadoch dokáže dokonca zabíjať. Dnes ho poznáme ako zločiny z lásky. To len poukazuje na to, že medzi láskou a šialenstvom je veľmi tenká hranica,“ dodal.

V najnovšom počine skupiny Desmod a Robo Šimko stvárnili hlavných protagonistov mladí herci z Divadla Andreja Bagara v Nitre. Okrem nich si v klipe zahrali aj členovia skupiny. Režisérsku taktovku nad celým videoklipom dokonca prevzal gitarista skupiny Richard „Synčo“ Synčák.

V prvom rade sme klip robili tak, aby si v ňom každý našiel niečo svoje. Leitmotívom je hra s citmi, nenaplnená láska pri hľadaní partnera, proste to, ako človek občas hľadá, ale nie vždy to dopadne podľa jeho predstáv,“ uzavrel režisér videoklipu a gitarista skupiny. Pieseň aj s videoklipom nájdete na oficiálnom YouTube kanále skupiny a už čoskoro aj na všetkých hudobných streamovacích platformách.

zdroj / autor: manažér Michal Kožuch, foto: archív skupiny