Skupina HEX chce priniesť nádej a radosť, pretože verí, že hudba a umenie uzdravuje. Dva roky odkladané turné je tu!

Fanúšikovia sa dočkali! Dva roky odkladané turné skupiny HEX je konečne tu! Fefe, Yxo, Šarkan a Tybyke zahrajú po celom Slovensku najväčšie hity aj chuťovky, ktoré už dávno naživo nezazneli. Príďte si zlepšiť náladu a zatancovať si na kultové skladby, ale aj úplné novinky! Stretneme sa od 20. do 29. apríla 2022Piešťanoch, v Bratislave, v Malackách, v Trenčíne, v Martine a v Prešove!

Keď sme sami, V piatok podvečer či Maťo a Linda. Hity skupiny HEX zaznejú konečne naživo v kluboch po celom Slovensku.
„Veľa vecí sa zmenilo, my vám však chceme priniesť nádej a radosť, pretože veríme, že hudba môže ponúknuť trochu uzdravenia. Chceme podporiť kluby, v ktorých sme kedysi dávno začínali a dnes to majú naozaj ťažké. Ale aj mladé kapely, ktoré sú fantastické a idú si s nami zahrať. Back to the Clubs Tour je turné, ktorým sa chceme poďakovať za to, že stojíte pri nás. Máme vás veľmi radi,“ odkazujú svojim fanúšikom Fefe, Yxo, Šarkan a Tybyke.

Počas covidu pracovali HEXáci na nových pesničkách. Kapele vyšli dve reedície prvých albumov – Ježiš Kristus nosí krátke nohavice a Abrakadabra.
„Medzitým sme mali zopár koncertov po Slovensku, išlo však väčšinou o akcie, kde hralo viac interpretov. Klasické klubové koncerty sme nehrali skoro vôbec. O to viac sa tešíme na naše turné, ktoré je venované našim fanúšikom. Sme nesmierne radi, že aj napriek tomu, že sme koncerty trikrát prekladali, nevracali vstupenky a čakali na chvíľu, kedy  sa znova uvidíme a potešíme  sa navzájom,“ teší sa Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Skupina HEX si so sebou na turné berie mladé kapely, ktoré vybrali fanúšikovia hlasovaním.

„Na turné s nami idú kapely, ktoré vybrali ľudia hlasovaním ešte v  roku  2020. Sme radi, že všetky potvrdili hranie. V Piešťanoch si s nami zahrá SEMATAM, v Bratislave PARKETOVÝ LEV, v Malackých ENDING, v Trenčíne FUERA FONDO, v Martine VIRVAR a v Prešove THE SPANTS. Tešíme sa novú krv slovenskej pop music a tešíme sa aj z toho, že o samotnú súťaž bol veľký záujem a prihlásilo sa nám okolo 100 interpretov,“ prezradil Yxo.

Bratislavská stálica sa na koncertoch predstaví v zostave Martin „Fefe“ Žúži – gitara, Tomáš „Yxo“ Dohňanský – basgitara, Tibor „Tybyke“ Szabados – bicie, Peter „Šarkan“ Novák – spev a druhý gitarista Ladislav Tvrdý. Na turné zaznejú veľké hity HEXu a piesne, ktoré majú fanúšikovia už dlhé roky radi.

„Zahráme aj skladby, ktoré bežne nehrávame a hodia sa do klubov a nevylučujeme ani hranie coverov, teda pesničiek od iných interpretov, ktorých máme radi. Keďže pracujeme na nových skladbách, chceli by sme jednu, dve zahrať a zachytiť si reakciu publika. Toto turné je pre nás špeciálne aj v tom, že sa nám ozývajú fanúšikovia, ktorí nás počúvajú od začiatku a dnes sa na naše koncerty chystajú aj so svojimi deťmi. Sme radi, že naša hudba rezonuje naprieč generáciami. Tešíme sa, že si ju budeme môcť spolu s nimi užiť na špeciálnych koncertoch v kluboch, kde bežne nehrávame, pretože väčšinou nás ľudia môžu vidieť na veľkých pódiách. Intimita a blízkosť fanúšika je pre nás sviatkom a už teraz sa jej nevieme dočkať,“ uzatvára Yxo.

Nenechajte si ujsť nášup energie v podaní obľúbenej kapely HEX na turné BACK TO THE CLUBS TOUR. Vstupenky si môžete kúpiť na
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/hex-back-to-the-clubs-tour/

Viac informácií o skupine HEX  | www | facebook |

HEX BACK TO THE CLUBS TOUR 2022

20. 4. 2022 – Piešťany, Žiwell, hosť Sematam

21. 4. 2022 – Bratislava, V-klub, hosť Parketový Lev

22. 4. 2022 – Malacky, Sokolovňa, hosť Ending

23. 4. 2022 – Trenčín, Klub Lúč, hosť Fuera Fondo

28. 4. 2022 – Martin, Barmuseum, hosť Virvar

29. 4. 2022 – Prešov, Stromoradie, hosť The Spants

zdroj / autor: Nora Krchňáková | NK Factory, foto: Viktor Cicko