Skupina Step Behind vydáva debutové CD s rovnomenným názvom

Skupina Step Behind z Michaloviec vznikla približne pred rokom, pričom sa im podarilo vytvoriť debutový album s rovnomenným názvom. Nahratím albumu si splnili svoj veľký sen. Z novinky zverejnili videoklip ku skladbe Život a pripravujú koncerty.

Kapelu Step Behind tvoria členovia bývalej kapely Marschall, ktorej vznik siaha do roku 2004. Z pôvodných členov Marschall zostali v Step Behind Steve Kelso Kehl (gitara, spev), Martin Kuriplach (bicie), Peter Galanda (klávesy) a novým členom je Dušan Timko (bass gitara). Produkčne sa na novinke s eponymným názvom podieľali Matúš Jacko, ktorý celú nahrávku aj mixoval, a Ján Zborovjan (Audio Wizzards) mal na starosti mastering.

Na albume sa nachádza 8 autorských skladieb, prevažne v rock – popovom štýle. Hudbu a texty si členovia skladajú a píšu sami. Skladby vznikli ešte počas fungovania bývalej kapely. „Ale keďže neboli nikdy publikované, tak sme sa rozhodli, že ich trochu oprášime a splníme si tak náš sen nahrať CD,“ uvádza kapela.

Z nahrávky predstavili singel Život, ku ktorému nakrútili tiež videoklip. Ten sa natáčal v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach. Momentálne kapela pripravuje ďalší videoklip ku skladbe Tulák a chystá sa koncertovať.

zdroj / autor: Kehl Štefan, foto: archív skupiny