Trnavská kapela Family Friend predstavila videoklip k novému singlu Tak už sa smej

Trnavská kapela Family Friend predstavila videoklip k novému singlu Tak už sa smej, ktorý je pilotnou skladbou z pripravovaného albumu Confessions. Singel načrtáva nový smer, ktorým sa chce zoskupenie na debutovom albume uberať.

Trnavská indie rocková kapela má doteraz na svojom kotne dve EP a koncom minulého leta sa na týždeň zatvorila do štúdia a nahrala svoj debutový album. Desaťskladbová nahrávka Confessions, ktorá vznikala pod odborným dohľadom Roberta „Bruckyho“ Bruckmayera, vyjde už o pár týždňov. Jej príchod ohlasuje štvorica hudobníkov sviežim a inštrumentálne nápaditým singlom s názvom Tak už sa smej, ktorého slabinou je iba balansovanie speváčky Lenky Molnárovej na hranici falošných tónov. 

S námetom videoklipu oslovila kapela trnavského fotografa a videomakera Jakuba Benka. „Presne v tom týždni, keď sme sa rozhodli začať riešiť videoklip, sa Slovensko ocitlo už v neviem koľkom lockdowne, preto sme prvé stretnutia s Jakubom mali len na diaľku cez kameru,“ spomína na vznik videa speváčka Lenka. „S Jakubom sa však na všetkom dalo dohodnúť a naše nápady s nadšením uvítal. Slovo dalo slovo a prvý februárový víkend sme sa spolu s ďalšími priateľmi ocitli na chate, kde sme natočili náš nový klip.“

Zápasiť museli nielen s poriadnym chladom, ale potrápilo ich aj skoré vstávanie. Odmenou im boli krásne zábery pri východe slnka a netradičný videoklip, ktorému sa všetci veľmi tešia. „Veľmi sa chceme poďakovať všetkým, ktorí prišli s nami vymrznúť pri ohni. Bola to sranda, ani si nepamätám, kedy sme si boli naposledy opekať,“ smeje sa gitarista a kapelník Martin. Ich videoklipový večierok prerušia nečakané správy, pozrite si, ako ich táto na prvý pohľad bezstarostná párty dopadne.

Indie rocková kapela Family Friend už o pár týždňov predstaví svoj prvý album. Ich debut vznikol aj vďaka pomoci fanúšikov, ktorí podporili ich kampaň cez Start Lab. „Sme zvedaví na reakcie fanúšikov a priateľov, na nahrávke sme si dali skutočne záležať a každá z desiatich pesničiek má na nej svoje nezastupiteľné miesto. Confessions, alebo teda Priznania, prinesie rozličné druhy spovedí, úprimných vyznaní či netradičných príbehov. Treba si ho vypočuť celý, skladby sú všelijako prepletené, sme hrdí na to, čo sa nám podarilo vytvoriť,“ navnaďuje fanúšikov Martin Molnár.

zdroj / autor: kapela Family Friend, foto: archív skupiny