Smola a Hrušky oslavuje Petru Vlhovú skladbou Snehová kráľovná.

Petra Vlhová sa minulý týždeň stala prvou slovenskou lyžiarkou, ktorá je držiteľkou veľkého krištáľového glóbusu vo Svetovom pohári. Kapela Smola a Hrušky na oslavu tohto historického úspechu nahrala novinku Snehová kráľovná. Je to už druhá skladba venovaná momentálne najúspešnejšej slovenskej športovkyni.

Skupina Smola a Hrušky je známa tým, že sa vo svojich piesňach pravidelne vyjadruje k aktuálnym témam a najmä pri tých spoločenských a politických si nekladie servítku pred ústa. Tentokrát však nie je dôvod na sarkazmus a recesiu. Kapelu k nahratiu novinky motivovala čistá radosť a obdiv k novodobej slovenskej športovej ikone.

„Petrino víťazstvo aj následné odovzdávanie krištáľového glóbusu bolo neskutočne dojímavé. Musím priznať, že sa mi slza v oku zaleskla, skrátka veľké lyžiarske emócie,“ priznáva frontman kapely Jozef „Spoko“ Kramár, ktorý roky hrával profesionálne basketbal (dvojnásobný majster Slovenska a juniorský reprezentant ČSFR), a je tiež vášnivým lyžiarom a snowboardistom.

„Song vznikol v sobotu počas osláv Petrinho víťazstva a mojich narodenín. Kamaráti ma vyzvali, že keď som od Petry dostal na narodeniny krištáľový glóbus, tak by som na oplátku mohol zložiť ódu a ja som to si to okamžite zobral za svoje a začal písať nový song. Verím, že sa Petra aj fanúšikovia potešia. Posledné týždne sme prežívali vyvrcholenie jej fantastickej sezóny. Od víťazstva v Jasnej to bol neskutočný nervák a otázka, či vyhrá Svetový pohár. Som veľký športový fanúšik a ďakujem Petre za tieto krásne chvíle,“ dodáva Spoko.

Vokálne party v pesničke Snehová kráľovná naspieval Michal Kováčik. Videoklip plný záberov pozitívnych športových emócií a Petriných skvelých výkonov zostrihal dvorný kameraman skupiny Pavol Varga. Skladba sa mixovala u Pavla Fecíka v Recording Studio 11.11. 

zdroj / autor: Hudba.sk, manažér skupiny Smola a Hrušky Martin Hlavatý