Smola a Hrušky venujú bronzovým hokejistom novinku Všetci za jedného

Kapela Smola a Hrušky len pred pár mesiacmi vydala album Audiostatusy a už prichádza s ďalšou skladbou, ktorou, rovnako ako v piesňach na albume, reaguje na aktuálne udalosti. V súčasnosti síce správy zahlcuje dianie na Ukrajine, no len pár dní pred začiatkom vojny vládla na Slovensku veľká radosť, ktorú kapela pripomína pesničkou.

„Skladbu som napísal po skvelom olympijskom turnaji v hokeji, ktorý vyvrcholil víťazným zápasom o bronz so Švédskom. Fantastický zážitok a emócie, po ktorých mi vyhŕkli slzy šťastia, som pretavil do piesne. Niekto plače pri telenovelách, mne sa to stáva pri športe. Zároveň som chcel spraviť radosť aj chalanom a hokejovým fanúšikom, keď som predtým potešil skladbou olympijskú víťazku Petru,“ komentuje autor textu a hudby Jozef „Spoko“ Kramár.

Nový album Audiostatusy, ktorý vyšiel v závere minulého roka, zároveň odštartoval výročné koncertné oslavy. Skupina zo Spišskej Novej Vsi je totiž na scéne už 25 rokov. Presne o dva týždne, v stredu 23. marca, sa predstaví v pražskom Café V lese a o necelý mesiac neskôr začne séria akustických koncertov po slovenských mestách.

Smola a Hrušky – Akustické Hrušky 25 rokov tour:

21. 4. – Spišská Nová Ves, Reduta
22. 4. – Námestovo, Barón pub
23. 4. – Nitra, Music a café
29. 4. – Trenčín, Klub Lúč
30. 4. – Vrútky, RC Mlyn

zdroj / autor: Martin Hlavatý – manager Smola a Hrušky