Ťažká hudba na Ťažkom EP. One-man projekt Severeal vydáva prvotinu.

Popradský hudobník Matúš Genský posledné mesiace pracoval na svojej debutovej hudobnej zbierke pod názvom Severeal. Po dvoch singloch zverejnených minulý rok je toto EP pokračovaním hudobnej cesty, ktorá je reflexiou autorovho života a zároveň oslavou života ako takého.

EP nesie priamočiary názov Ťažké, pretože je kolekciou piatich piesní, ktoré by sa dali vložiť do metalovej škatuľky. Každá skladba je však iná, nakoľko samotný autor sa pohybuje v rôznych hudobných žánroch. Úvodná Zem má atmosférický nádych, ktorý dopĺňa text piesne. Ten zachytáva obavy z dôsledkov klimatickej krízy, zapríčinenej neudržateľným životným štýlom. Nasledujúca pieseň Červy ide ešte ďalej, a otvorene kritizuje konzumný spôsob života. Nie náhodou je táto skladba najagresívnejšou z celého EP. Súčasťou nahrávky sú aj skladby Tebe a Leviatan. Prvá menovaná je oslavou hudby a druhá poctou svetoznámemu románu Hermana Mellvila o bielej veľrybe. Malým bonusom je záverečná Free T-shirt, ktorú netreba chápať inak ako žart a pripomenutie, že v živote sa netreba brať príliš vážne.

Jednotlivé piesne nevznikali spolu, ale v rôznych časových obdobiach, siahajúcich niekoľko rokov do minulosti. Bolo to minulý rok, keď sa Matúš Genský, stojaci za projektom Severeal, rozhodol vydať ich spolu ako EP.

Ťažké EP je medzizastávkou na ceste k ďalšiemu dôležitému míľniku, celému albumu, ktorý chce Severeal vydať v lete tohto roku.

Severeal je sólovým úletom, pod ktorým Matúš vydáva svoje vlastné nápady. Tie sa buď obsahovo alebo hudobne nehodia do kapiel, v ktorých pôsobí. Hudba Severeal, siahajúca od post-rocku po metalcore, sa snaží ľudí inšpirovať, aby to v živote nevzdávali a napriek všetkým úskaliam ho prežívali naplno.

viac info aj na:
https://voltureblog.site123.me/
https://severeal.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCtBxgP3a8ghY6_Fm8k2X9Sw
https://www.instagram.com/severeal.genho/

zdroj / autor: Matúš Genský