Tomáš Bezdeda v novom singli Vymenuj spieva o skutočnej podstate života

Doba, ktorá sa nám tak trochu svojským spôsobom snaží nastaviť zrkadlo, núti nás spomaliť a prestaviť rebríček svojich hodnôt, sa s nami ťahá už nejaký ten čas. Reagoval na ňu aj spevák, Tomáš Bezdeda, ktorý s pomocou textára Borisa Lettricha preniesol svoje myšlienky do piesne s názvom Vymenuj.

Tomáš Bezdeda sa v novinke zamýšľa nad vecami, ktoré sú v živote naozaj dôležité a hľadá jeho skutočnú podstatu. Pretože kedy, keď nie teraz? „Pesnička Vymenuj nevznikla náhodou. Vlastne vznikla v dobe, kedy jedno zlé obdobie striedalo druhé a ľudia pomaly strácali nádej, že sa svet niekedy opäť vráti do normálu,“ uvádza spevák. „Čo je však normálne, je veľmi relatívny pojem, pre každého to môže predstavovať niečo iné. Mojim cieľom teda bolo pripomenúť ľuďom, že pokiaľ máme to, čo je v živote skutočne dôležité, mali by sme si to vážiť a ďakovať za každý ďalší deň, pretože človek nikdy nevie,“ dodáva.

Hudbu zložil samotný spevák, autorom textu je Boris Lettrich, ktorý tiež nahral basgitaru, a producentom piesne je Marián Čurko, ktorý si zase pri nahrávaní sadol za klavír. Akustickú gitaru nahral Tomáš Bezdeda a bicie Peter Miháľ.

O nakrútenie videoklipu sa postaral Michal Židzik. „Dlhšie som premýšľal, v akom duchu sa bude niesť videoklip k tejto piesni. No myslím, že staviť na jednoduchosť bola v tomto prípade naozaj správna voľba. Všetko okolo nás je komplikované, zložité a častkokrát ťažko pochopiteľné. Ľudia sú tým už presýtení. A koniec-koncov, stále platí, že v jednoduchosti je krása,“ opisuje Tomáš Bezdeda videoklip, ktorý je natočený v prírode s pekným výhľadom na okolitú krajinu.

zdroj / autor: Tomáš Bezdeda