Vokálna formácia 4 Tenoři si na slovenskom turné uctí Mekyho Žbirku, využite exkluzívne vstupenky Meet & Greet

Speváci Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo patria ako 4 Tenoři k najúspešnejším českým hudobným formáciám. Štyri fantastické hlasy sa teraz predstavia na slovenských hradoch a zámkoch, kde zaznejú aj hity zo slávneho muzikálu Noc na Karlštejne. Nenechajte si ujsť špičkový hudobný zážitok 16.6. v Bratislave, 17.7. v Banskej Štiavnici, 18.7. Kežmarku, 19.7. v Nových Zámkoch a 20.7. v Trenčíne. 4 Tenoři si pre fanúšikov pripravili špeciálne prekvapenie v podobe exkluzívnej vstupenky Meet & Greet!

Držitelia ceny Thálie, sólista opery Národného divadla v Prahe a legendy českého hudobného divadla predstavia po celom Slovensku hity zo slávnych muzikálových hitov, swingové evergreeny, operné árie aj piesne Karla Svobodu.

„Každé stretnutie s fanúšikmi je prívalom pozitívnej energie. Zvlášť na Slovensku, kde je publikum temperamentnejšie ako u nás. Živé vystúpenie je tým najlepším na našej profesii. Osobný kontakt sa nedá nahradiť žiadnym online vysielaním a sme preto radi, že sa zasa môžeme za fanúšikmi vydať do najrôznejších kútov Slovenska,“ prezradilamuzikálová hviezda Pavel Vítek,

4 Tenoři majú na konte stovky koncertov, dvakrát vypredaný Forum Karlín aj spoluprácu s Českým národným symfonickým orchestrom a dirigentom Marcellom Rotom, ktorý je dvorným dirigentom Andrea Bocelliho. Tenori Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo si na slovenském turné uctia aj legendárneho Mira Žbirku.

„Manželka Mekyho Katka nám poskytla súhlas, aby náš kvartet zaspieval kultový hit Jesenná láska a pripomenul si tak skvelého a jedinečného speváka a skladateľa,“ hovorí sólista Národného divadla v Prahe Michal Bragagnolo.

Štyri fantastické hlasy sa tešia, že zahrajú na slovenských hradoch. Marian Vojtko pozná  všetky naše hrady, ale pre ostatných tenorov to bude premiéra. 

Koncert v zámockom alebo hradnom prostredí má vždy neopakovateľnú atmosféru. Predovšetkým preto, že sa koná pod šírym nebom a do programu niekedy zasiahne aj príroda. Nielen počasie, ktoré sa dá vyriešiť zastrešením javiska a pršiplášťami v hľadisku, ale mám na mysli spev vtákov. Pri vežiach totiž často bývajú hniezda a napríklad na nádvorí vo Valticiach nás čakal veľmi hlasitý zbor. Akonáhle sa koncert začal, rozhodli sa nás miestne lastovičky prespievať a lietali okolo nádvoria, proste už chceli spať a neboli „doma“ zvyknuté na iných spevákov. Našťastie sa im zrejme naše pesničky po čase zapáčili a zvyšok koncertu počúvali s divákmi,“ s úsmevom konštatoval držiteľ ceny Thálie Marian Vojtko.

4 Tenoři vystúpia v sprievode Unique Quartet band. Štyri krásne hlasy predstavia naživo aj eponymný debutový album. Na svojej prvej štúdiovej nahrávke ponúkli kolekciu filmových a muzikálových evergreenov od skladateľských velikánov ako Karel Svoboda, Andrew Lloyd Webber a Ennio Morricone. Album sa po vydaní držal niekoľko týždňov v hitparáde najpredávanejších nosičov a získal aj Zlatú platňu.

Na letné koncerty si 4Tenoři pripravili prekvapenie v podobe exkluzívnej vstupenky Meet & Greet. Vstupenka v cene 39,90 € zahŕňa prednostný vstup na koncert, garantované sedenie v prvých radoch, podpísané CD a osobné stretnutie so všetkými tenormi v zákulisí. Vstupenky na koncerty sú dostupné v sieti Predpredaj.sk https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/koncerty-4tenori-2022/ Všetky informácie nájdete aj na webe https://www.4tenori.cz/ a facebooku  https://www.facebook.com/4Tenori

Koncerty 4 Tenoři Slovensko 2022

16.6. Bratislava, Nádvorie Bratislavského hradu

17.7.  Banská Štiavnica, amfiteáter

18.7. Kežmarok, Kežmarský hrad

19.7. Nové Zámky, Amfiteáter

20.7. Trenčín, Trenčiansky hrad

zdroj / autor: Nora Krchňáková | NK Factory