White Place vydávajú skladbu a videoklip Nocebo

Nadžánrová prešovská kapela White Place prichádza s tretím oficiálnym singlom z pripravovaného albumu In Context, ktorého vydanie je plánované na koniec roka 2022. Skladbu Nocebo zverejnila štvorica spolu s videoklipom.

Pieseň pojednáva o podvedomom presvedčení pacienta o negatívnych vedľajších účinkoch liečebnej látky, ktoré nabral po zlej predchádzajúcej skúsenosti alebo o ktorých bol vopred informovaný. Tieto stavy sa v takom prípade vyskytujú aj vtedy, ak daná látka vedľajšie účinky štandardne nemá. 

„Je fascinujúce, aký je tento jav v spoločnosti rozšírený. Ak napríklad človek neverí liekom po predchádzajúcich zlých skúsenostiach, skutočne mu už ďalšie nebudú účinkovať. Je to bezvýchodisková situácia,“ hovorí frontman skupiny Daniel Jenčo, autor textu a spoluautor hudby, ktorú zložil spolu s bratom Máriom.

Oficiálny videoklip k piesni Nocebo bol natočený na experimentálnej scéne prešovského Divadla Jonáša Záborského. O kameru sa postaral už tradične Adrián Jenčo. Réžiu, strih, efekty a celkovú koncepciu klipu zastrešil Daniel Jenčo. 

White Place okrem Daniela tvorí jeho brat Majo Jenčo, ktorý hrá na gitaru, klávesy a sampler, bubeník Lukáš Fabian a basák, gitarista a producent Stano Čorej

zdroj / autor: Matej Kráľ & White Place