Zuzana Smatanová zverejnila singel December. Lyric video si ilustrovala sama

Posledný mesiac v roku víta novou pesničkou aj Zuzana Smatanová. Nejde však o vianočný singel. V lyrickom texte plnom obrazov a metafor podmanivo opisuje samotnú zimnú atmosféru a detaily v prírodnom kolobehu. Pesničku, ktorú si sama napísala a naspievala, sprevádza animované lyric video, ktoré je plné jej vlastných ilustrácií.

„Už niekoľko rokov ma fanúšikovia žiadajú, aby som napísala vianočnú pesničku, hoci ja som po takej vo svojom repertoári nikdy netúžila. Mám rada vianočné pesničky, ale myslím si, že atmosféra Vianoc bola už toľkokrát tak krásne opísaná, že by som zrejme nič originálnejšie nevymyslela,“ priznáva Zuzana Smatanová. „Napísala som teda pre fanúšikov zimnú pesničku December, v ktorej opisujem to, ako ja vnímam december a zimu, ako ročné obdobie. Príroda sa po jeseni úplne zmení, a práve to ma inšpirovalo opísať všetky tie krásne veci, ktoré máme v zime bežne pred očami.“

Keďže ani Zuzana aktuálne nemôže vykonávať svoje milované povolanie – koncertovanie, začala sa počas pandémie naplno realizovať v inej umeleckej oblasti. Popri hudbe je totiž jej veľkou láskou výtvarné umenie. Fanúšikov svojím talentom a tvorbou prekvapovala už v minulosti, no teraz sa v kreslení a maľovaní posunula na novú úroveň. Dokonca profesionálne ilustruje knižky pre deti. Rozhodla sa preto spojiť svoju výtvarnú tvorbu aj s novým singlom.

zdroj: Hudba.sk